00:12 22/4/2013 - Πηγή: AEK365

ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ- 26η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Μπενφίκα- Σπόρτινγκ Λ.: 2-0
(Σάλβιο 36', Λίμα 75')

Μόνο αν αυτοκτονήσει υα χάσει τον φετινό τίτλο στην Πορτογαλία η Μπενφίκα. Οι «αετοί της Λισαβόνας» κέρδισαν με 2-0 τη συμπολίτισσα Σπόρτινγκ και παρέμεινα τέσσερις βαθμούς μπροστά από την Πόρτο.
Η ομάδα του Ζέσους άνοιξε το σκορ με τον Σάλβιο στο 35ο λεπτό, ενώ ο Λίμα διαμόρφωσε το τελικό 2-0 στο 75'.

Νασιονάλ Μαδέιρα-Μαρίτιμο: 2-1
(Κλαουντεμίρ 62' πεν., Καντέιας 70'- Γιουν 51')

Ακόμη και Ευρώπη βλέπει η Νασιονάλ Μαδέιρα μετά από τα νίκη της με 2-1 κόντρα στην Μαρίτιμο.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Γιουν στο 51' αλλά ο Κλαουντεμίρ με πέναλτι ισοφάρισε στο 62' και στο 70' ο Καντέιας έκανε το 21 για τη Νασιονάλ.

Μπέιρα Μαρ- Ζιλ Βιθέντε: 1-0
(Γιαζάλδε 60')

Σημάδια ζωής έδειξε η Μπέιρα Μαρ που νίκησε με 1-0 τη Ζιλ Βιθέντε και κάνει αγώνα δρόμου να προλάβει το τρένο της παραμονής. Το μοναδικό γκολ του αγώνα πέτυχε ο Γιαζάλδε στο 60ο λεπτό.

Σετούμπαλ- Εστορίλ: 1-0