ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ-ΒΕΡΟΙΑ: 0-2

ΓΗΠΕΔΟ: Δημοτικό Λιβαδειάς

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Μάνταλος

Μεγάλη νίκη για τη Βέροια που πέρασε από τη Λιβαδειά επικρατώντας

με 2-0 της τοπικής ομάδας. Δύο σουτ όλα κι όλα στο πρώτο μέρος. Ένα του Μάντζιου στο 34' το οποίο μπλόκαρε ο Τζινάρ και ένα του Μπεν δύο λεπτά μετά που δεν βρήκε στόχο. Λίγο καλύτερα τα πράγματα στην επανάληψη με τον Μάντζιο στο 50' να σουτάρει από ιδανική θέση αλλά τον γκολκίπερ της Βέροιας να λέει όχι. Στο 73' ο έμπειρος επιθετικός απείλησε και πάλι, αυτή τη φορά με κεφαλιά. Ο Λεβαδειακός πίεζε όμως στο 84' ήταν η Βέροια που σκόραρε όταν ο Μαραγκός έφυγε στην πλάτη της άμυνας και με πλασέ έκανε το 0-1. Στο 89' οι φιλοξενούμενοι σφράγισαν τη νίκη τους όταν ο Καλτσάς με ωραίο σουτ πέτυχε το 0-2.

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ (Άκης Μάντζιος): Σηφάκης, Τριποτσέρης (62'Πελέ), Στάθης, Κώτσιος, Μάντζιος, Ζίτο, Βούκσεβιτς (55'Κατίδης), Τόμας, Ορτέγα (75'Μρντάκοβιτς), Μιλοσάβλιεφ, Γκόμεζ

ΒΕΡΟΙΑ (Χοσέ Γκρανέρο): Τζινάρ, Νέτο, Μπράβο, Βέρτζος, Μαραγκός, Μπατιόν, Βάσκες, Καλτσάς, Τάτος (67'Πέρεθ), Μπεν, Ντουμίτρου (75'Γεωργιάδης).