Πέρασε από Πειραιά ο Ηρακλής

22:04 7/12/2013 - Πηγή: AEK365

Σε ένα αμφίρροπο παιχνίδι από την αρχή μέχρι το τέλος, ο Ηρακλής πήρε τη νίκη με 7-6 μέσα στο «Πέτρος Καπαγέρωφ», παίρνοντας έτσι τους πρώτους τρεις βαθμούς στην φετινή Α1 Γυναικών.

Η ομάδα του Παναγιώτη Ιωακειμίδη ξεκίνησε καλύτερα στον αγώνα και προηγήθηκε με 4-2 στο ημίχρονο.

Στο τρίτο οκτάλεπτο, οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ανατρέψουν το εις βάρος τους αποτέλεσμα, όμως τελικά οι Θεσσαλονικείς, με επιμέρους σκορ 1-3 στην τελευταία περίοδο, πήραν το παιχνίδι.

ΕΘΝΙΚΟΣ - ΗΡΑΚΛΗΣ 6-7

ΟΚΤΑΛΕΠΤΑ: 2-3, 0-1, 3-0, 1-3

ΕΘΝΙΚΟΣ (Γιώργος Κατσούλης): Ναλμπάντη, Καλάργυρου 2, Ζέκου 1, Βάσιλα 2, Κούβδου, Ασουμανάκη, Μούσγκροβ, Φραγκιουδάκη, Αντωνάκου 1, Μιχαηλίδη

ΗΡΑΚΛΗΣ (Παναγιώτης Ιωακειμίδης): Γούλα, Αβράμη, Τζελέπη 1, Τζίμα 2, Τριχολίδου, Ιάντου 1, Σαρησάββα, Φλώρου Χ. 3, Φλώρου Μ., Καρυπίδου

Διαιτητές: Βασιλείου, Μοίραλης

Αλυτάρχης: Τάκης Λαγαρός