Πέρασαν από Νέα Σμύρνη τα Τρίκαλα

21:03 25/10/2014 - Πηγή: AEK365

Τα Τρίκαλα Bc Aries πέρασαν εύκολα από την Νέα Σμύρνη (98-60 τον Πανιώνιο) για την 3η αγωνιστική της Basket League ΣΚΡΑΤΣ. Η θεσσαλική ομάδα πιο έτοιμη και με πληρέστερο ρόστερ ξέφυγε στο σκορ στην δεύτερη περίοδο με επιμέρους 27-11, τελείωσε το πρώτο ημίχρονο στο +24 (52-28) και έβαλε τις βάσεις για να περάσει ένα άνετο απόγευμα. Οι γηπεδούχοι δεν κατάφεραν να αντιδράσουν και στην τρίτη περίοδο η διαφορά υπέρ των Τρικάλων Bc Aries ξεπέρασε τους 30 πόντους (76-42). Στην τέταρτη η θεσσαλική ομάδα προηγήθηκε ακόμη και με 43 (96-53) στο 38'.

Ο Πανιώνιος παραμένει χωρίς νίκη στην Basket League ΣΚΡΑΤΣ, ενώ οι φιλοξενούμενοι, που είχαν κορυφαίο σήμερα τον Τζάστιν Ίνγκραμ (21 πόντοι με 2/2 βολές, 5/6 δίποντα, 3/5 τρίποντα και 4 ασίστ) έφτασαν τις δύο.

Τα δεκάλεπτα: 17-25, 28-52, 42-76, 60-98.