Πελεγκρίνι: Το παιχνίδι τελειώνει στο 90'

14:34 22/10/2014 - Πηγή: AEK365

Η Μάντσεστερ Σίτι αν και προηγήθηκε 2-0 μέσα στη Μόσχα τελικά ισοφαρίστηκε από τη ΤΣΣΚΑ με τον Μανουέλ Πελεγκρίνι να είναι απογοητευμένος και να σημειώνει πως το παιχνίδι τελειώνει στο 90ο λεπτό.
Σε δηλώσεις του μετά το 2-2 ο Χιλιανός τεχνικός της Μάντσεστερ Σίτι τόνισε: "Είμαστε απογοητευμένοι όχι μόνο από το γεγονός πως ήμασταν 2-0 μπροστά στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο αλλά και γιατί είχαμε ευκαιρίες να βάλουμε και άλλα γκολ. Το παιχνίδι τελειώνει

στο 90' και η ΤΣΣΚΑ δεν είχε ξεκάθαρες ευκαιρίες για γκολ. Εκμεταλλεύτηκε όσες φάσεις δημιούργησε και τις μετέτρεψε σε γκολ".
Για τη συνέχεια της Μάντσεστερ Σίτι στον όμιλο μετά από τρεις αγωνιστικές, ο Πελεγκρίνι δήλωσε: "Δεν θέλω να αναλύσω τον όμιλο. Μετά το τέλος των αγώνων θα μπορούμε να πούμε για τη συμμετοχή μας. Έχω εμπιστοσύνη στους παίκτες μου και πιστεύω ότι μπορούμε να περάσουμε τον όμιλο. Τον Δεκέμβριο θα μπορούμε να πούμε περισσότερα για τη συμμετοχή μας αν ήταν πετυχημένη ή όχι".