23:26 13/4/2012 - Πηγή: AEK365

BUNDESLIGA- 31η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΣΤΟΥΤΓΚΑΡΔΗ- ΒΕΡΝΤΕΡ ΒΡΕΜΗΣ: 4-1
Γήπεδο: Mercedes-Benz-Arena
Από το καλό στο καλύτερο πηγαίνει η Στουτγκάρδη που κέρδισε και τη Βέρντερ Βρέμης (4-1) και απέχει τέσσερις βαθμούς από την τετράδα.
Η Στουτγκάρδη είχε την πρώτη καλή φάση στο ματς και συγκεκριμένα στο 18ο λεπτό, με το απ' ευθείας φάουλ του Χάιναλ να περνά λίγο άουτ.
Ωστόσο η Βέρντερ κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο 25ο λεπτό. Οι Πισάρο, Ιγκνιόφσκι και Μαρίν συνδυάστηκαν όμορφα, η μπάλα έφτασε στον Ρόζενμπεργκ κι εκείνος από κοντά νίκησε τον Ούλριχ

κι έκανε το 1-0.
Η απάντηση της Στουτγκάρδης ήρθε στο 37', με το φοβερό σουτ του Γκέντνερ που δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στον Βίιζε.
Οι γηπεδούχοι πίεσαν και γύρισαν το ματς πριν από τη λήξη του πρώτου μέρους.
Συγκεκριμένα στο 45+1' ο Χάιναλ έπιασε την κεφαλιά μετά από κόρνερ και από κοντά ο Χάρνικ έκανε το 2-1.
Η Στουτγκάρδη πέτυχε και 3ο γκολ στο 53ο λεπτό, καρμπόν με το δεύτερο. Κεφαλιά του Χάιναλ μετά από κόρνερ και κοντινό πλασέ του Χάρνικ για το 3-1. Το τελικό 4-1 διαμόρφωσε ο Κακάου στο 89ο λεπτό.
ΣΤΟΥΤΓΚΑΡΔΗ: Ούλριχ, Σακάι, Τάσκι, Ναϊντερμάιερ, Μολινάρο, Κβιστ, Γκέντερ, Χάρνικ (86' Κακάου), Χάιναλ (80' Οκαζάκι), Σκιέμπερ (89' Τραορέ), Ιμπίσεβιτς.
ΒΕΡΝΤΕΡ: Βίιζε, Ιγκιόφσκι, Παπασταθόπουλος, Αφόλτερ (58' Φίλκρουγκ), Σμιτζ, Νάλντο, Φριτζ, Γιουνούζοβιτς, Μαρίν (58' Τράιμπουλ), Πισάρο, Ρόζενμπεργκ.