Οκτώ γκολ στο πρώτο ημίχρονο!

12:30 26/9/2011 - Πηγή: AEK365
Ένα απίστευτο αμυντικό αρνητικό ρεκόρ, χωρίς να μπορεί να αποτρέψει και να περιορίσει δημιουργεί η ΑΕΚ, σχεδόν σε κάθε της αγώνα. Στην Τιφλίδα οι κιτρινόμαυροι δέχονται γκολ στο πρώτο λεπτό. Στην Άντερλεχτ η ΑΕΚ «τρώει» το πρώτο γκολ στο 16' και ως το φινάλε ο Κωνσταντόπουλος μαζεύει τη μπάλα από τα δίχτυα του άλλες δύο φορές. Στην Ξάνθη
η Ένωση πάλι δέχεται πρώτη γκολ, επίσης στο πρώτο μέρος. Στην Τούμπα, τα ζήσαμε: Τρία γκολ στο πρώτο μέρος. Σύνολο λοιπόν 8 γκολ σε τέσσερα παιχνίδια μόνο στο πρώτο ημίχρονο, για την ΑΕΚ που είναι πλέον ξεκάθαρο ότι μπαίνει νωθρά στο ματς, χωρίς καμία αυτοσυγκέντρωση, με αποτέλεσμα να γίνεται «πάρτι» στην άμυνά της. Κοντολογίς, η ΑΕΚ από τα έξι έως τώρα επίσημα παιχνίδια της, μόλις στα δύο δεν έχει δεχθεί γκολ στο πρώτο μέρος (με Ντιναμό Τιφλίδας στο ΟΑΚΑ και Εργοτέλη επίσης εντός έδρας) και έχει καταφέρει να κρατήσει ως το φινάλε το "μηδέν" παθητικό στην άμυνά της και να πάρει νίκες με το ίδιο σκορ (1-0).