Νίκη με ανατροπή για Σάο Πάολο (VIDEO)

08:23 1/3/2013 - Πηγή: AEK365

ΚΟΠΑ ΛΙΜΠΕΡΤΑΔΟΡΕΣ

Έστω και δύσκολα η Σάο Πάολο μπόρεσε να πάρει την πρώτη της νίκη στο Κόπα Λιμπερταδόρες επικρατώντας εντός έδρας της Δε Στρόνγκεστ από την Βολιβία με 2-1. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Μπαρέρα στο 20ο λεπτό αλλά τέσσερα λεπτά πριν την ανάπαυλα η Σάο Πάολο ισοφάρισε με τον Οσβάλντο. Στο 79ο λεπτό ο Λουίς Φαμπιάνο ολοκλήρωσε την ανατροπή διαμορφώνοντας το τελικό 2-1.
Στην κορυφή του δευτέρου ομίλου βρίσκεται η Λιμπερτάδ από την Παραγουάη, με έξι βαθμούς, έπειτα από το 2-0 κόντρα στην Παλμέιρας χάρη σε τέρματα του Βελάσκεζ (10') και του Μπενίτεζ (52').
Πρώτη νίκη για την Σπόρτινγκ Κριστάλ από το Περού που επικράτησε της Τίγκρε με 2-0 με τέρματα των Σεπούτ (29') και Λομπάτον (58'). Η Τίγκρε παραμένει χωρίς νίκη στο Κόπα Λιμπερταδόρες.