SERIE A'-10η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΛΑΤΣΙΟ-ΚΑΛΙΑΡΙ: 4-2
Γήπεδο: Ολίμπικο

Σημαντική νίκη με 4-2 για τη Λάτσιο κόντρα στην Κάλιαρι και... τετράδα!

Η Λάτσιο μπήκε δυνατά στο ματς και μόλις στο 7ο λεπτό άνοιξε το σκορ με το γκολ του Μάουρι. Η Λάτσιο διπλασίασε τα τέρματά της στο 25' με την κεφαλιά του Κλόζε κι ένα λεπτό αργότερα ξανά ο Γερμανός έκανε το 3-0.

Η Κάλιαρι μείωσε με το αυτογκόλ του Μπρααφχάιντ στο 48ο λεπτό, αλλά στο 73' έχασε τον Ιμπάρμπο με κόκκινη κάρτα. Παρολα αυτά κατάφερε να μειώσει στο 85ο λεπτό

με τον Πέδρο και στις καθυστερήσεις ο Έντερσον έκανε το τελικό 4-2

ΛΑΤΣΙΟ: Μαρκέτι, Περεϊρίνια, Ντε Φρι, Σιανί, Μπρααφχάιντ, Παρόλο, Μπίλια, Μάουρι (88' Έντερσον), Καντρέβα, Κλόζε (62' Τζόρτζεβιτς), Λούλιτς (79' Ονάζι).

ΚΑΛΙΑΡΙ: Κρανιο, Πιζάνο (58' Μπαλτζάνο), Τσεπιτέλι (58' Μπενεντέτι), Ροσετίνι, Μούρου, Κρισέτιγκ (79' Πέδρο), Κόντι, Έκνταλ, Ιμπάρμπο, Σάου, Κόσου

ΤΣΕΖΕΝΑ-ΒΕΡΟΝΑ: 1-1
Γήπεδο: Ντίνο Μανούτσι

Ισόπαλες 1-1 αναδείχθηκαν Τσεζένα και Βερόνα.

Το μακρινό σουτ του Κασκιόνε στο 14ο λεπτό, πέτασε μόλις άουτ και στο 22΄οι γηπεδούχοι πήραν κεφάλι στο σκορ. οι Αλμέιδα και Ντεφρέλ έφυγαν στην κόντρα και ο δεύτερος από κοντά έκανε το 1-0.

Η Βερόνα μπήκε καλύτερα στην επανάληψη και στο 76ο λεπτό ο Γκόμες με κεφαλιά έφερε στα ίσα το σκορ.

ΤΣΕΖΕΝΑ: Αλιάρντι, Λουκίνι (64' Κράνιτς), Καπέλι, Βόλτα, Κασκιόνε, Ντεφρέλ (82' Ντζούριτς), Ντε Φέουντις, Ρεντζέτι (38' Ματσότα), Γκιόργκι, Καρμπονέρο, Αλμέιδα.

ΒΕΡΟΝΑ: Ράφαελ, Σόρενσεν, Μάρκες, Μόρας, Μπρίβιο, Ταχτσίδης, Ιονίτα (64' Ομπάντι), Χάλφρεντσον (70' Τόνι), Νενέ, Λόπες (64' Χριστοδουλόπουλος), Γκόμες.