20:00 31/8/2014 - Πηγή: AEK365

ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ-3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Μπενφίκα-Σπόρτινγκ Λ.: 1-1
(Γκαϊτάν 12'-Σλιμανί 20')

Ισόπαλες 1-1 αναδείχθηκαν Μπενφίκα και Σπόρτινγκ Λισαβόνας στο μεγάλο ντέρμπι της αγωνιστικής στην Πορτογαλία.

Η Μπενφίκα προηγήθηκε με τον Γκαϊτάν στο 12ο λεπτό, αλλά στο 20' ο Σλιμανί έκανε το 1-1.

Νασιονάλ Μαδέιρα-Αρούκα: 2-0
(Ροντόν 19' πεν., Σουκ 58')

Σημαντική νίκη με 2-0 για τη Νασιονάλ Μαδέιρα επί της Αρούκα.

Το σκορ άνοιξε ο Ροντόν με πέναλτι στο 19ο λεπτό, ενώ στο 58' ο Σουκ έκανε το 2-0.

Πόρτο-Μορεϊρένσε: 3-0
(Τόρες 71', Μαρτίνες

81', 87')

Εύκολη νίκη με3 -0π ανηγύρισε η Πόρτο επί της Μορεϊρένσε.

Η Πόρτο άνοιξε το σκορ με τον Όλιβερ Τόρες στο 71ο λεπτό, ενώ στο 81' ο Τζάκσον Μαρτίνες έκανε το 2-0. Στο 87΄ο Κιντέρο δεν μπόρεσε να σκοράρει με πέναλτι αλλά στην επαναφορά ο Μαρτίνες έκανε το 3-0.

Πενιαφέλ-Πάσος Φερέιρα: 0-1
(Σίσερο 84')

Μεγάλο διπλό με 1-0 πανηγύρισε η Πάσος Φερέιρα επί της Πενιαφέλ.

Το χρυσό γκολ του αγώνα πέτυχε ο Σίσερο στο 80ο λεπτό, ενώ στο 84' ο Πέδρο της Πενιαφέλ αποβλήθηκε.

Ζιλ Βιθέντε-Μαρίτιμο: 1-2
(Βαλέντε 25'-Μπάουερ 60', Μααζού 71')

Τεράστιο διπλό για την Μαρίτιμο, με 2-1 επί της Ζιλ Βιθέντε.

Το σκορ για τη Ζιλ Βιθέντε, άνοιξε ο Βαλέντε στο 25ο λεπτό, αλλά στο 60' ο Μπάουερ ισοφάρισε και στο 71' ο Μααζού χάρισε τη νίκη στη Μαρίτιμο.