ΣΟΥΠΕΡ ΛΙΓΚΑ ΠΛΕΪ ΟΦ - 1η αγωνιστική

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ-ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ: 2-1

ΓΗΠΕΔΟ: «Ζωσιμάδες»

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Παππάς Αθηνών

Με τον Τόμας Ντε Βινσέντι σε εξαιρετική μέρα ο ΠΑΣ μπήκε ιδανικά στα πλέι οφ επικρατώντας 2-1 του Αστέρα Τρίπολης. Η ομάδα της Ηπείρου μπήκα δυνατά στο ματς και άνοιξε το σκορ μόλις στο 8ο λεπτο με τον Τσουκαάλ. Η απάντηση του Αστέρα όμως ήρθε άμεσα καθώς έξι λεπτά μετά ο Σανκαρέ

πέτυχε ένα εκπληκτικό γκολ με ψαλίδι και ισοφάρισε. Καλύτερος ο ΠΑΣ στην επανάληψη με την ομάδα του Τσιώλη να παρουσιάζει πολλά κενά στην άμυνα. Ένα από αυτά πλήρωσε στο 67' όταν η μαγική κάθετη πάσα του Ντε Βινσέντι έβγαλε σε ιδανική θέση τον Ίλιτς που σκόραρε και έδωσε την ομάδα του τη νίκη.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Γιάννης Χριστόπουλος): Φεγκρούς, Πάντος, Κολοβέτσιος, Τζημόπουλος (80' Οικονόμου), Μιχαήλ, Τσουκαλάς, Λίλα, Κοροβέσης, Ντε Βινσέντι (84' Ντάσιος), Γεωργίου (71' Βίλα), Ίλιτς.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡ. (Σάκης Τσιώλης): Φούλοπ, Τσαμπούρης, Σανκαρέ, Κουρμπέλης, Κοντοές, Ουσέρο (71' Μπακασέτας), Αλβάρεζ, Ντε Μπλάσις, Ναβάρο (46' Ουρτάδο), Ράγιος, Καλαντζής (46' Λέντσε).