Με το δεξί η Καλλιθέα

20:50 28/10/2011 - Πηγή: AEK365

FOOTBALL LEAGUE- 1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΚΑΛΛΙΘΕΑ- ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΡΟΔΟΥ: 1-0
Η Καλλιθέα ξεκίνησε με τον καλύτερο τρόπο τη φετινή σεζόν, καθώς νίκησε έστω και δύσκολα τον Διαγόρα Ρόδου με 1-0.
Η Καλλιθέα ήταν πολύ καλύτερη στο πρώτο μέρος, ωστόσο ο Πονηρός στάθηκε όρθιος και κράτησε το μηδέν για τον Διαγόρα.
Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι ανέβασαν στροφές και έφτασαν στο γκολ στο 78ο λεπτό. Σκόρερ ο Μαρουκάκης, ο οποίος είχε μπει αλλαγή στο ματς και είχε ταλαιπωρήσει την άμυνα των φιλοξενούμενων.

Ο Μαρουκάκης βρέθηκε τετ α τετ με τον Πονηρό και τελείωσε άψογα τη φάση.
ΚΑΛΛΙΘΕΑ (Βαγγέλης Γούτης) : Τακίδης, Αρκούδας, Σταύρου, Κουτρουμπής (46' Ρουσάκης), Πρίπου, Ηρακλής, Κατσίκης (90' Φουντουκίδης), Καλτσάς, Μιχαλόπουλος, Πλατέλας, Ντακόλ (60' Μαρουκάκης).
ΔΙΑΓΟΡΑΣ (Ράτκο Ντόστανιτς): Πονηρός, Μουσταφίδης, Χατζηκοσμάς (83' Ρούσσος), Αυγενικού, Βουκάιλοβιτς, Ματετζίδης, Επιφανής (60' Μαργετάκης), Τσίτσι, Καρπαθάκης (85' Λερογιάννης), Πουλόπουλος, Μπαουρής