Λευκή ισοπαλία στην Κατερίνη

20:13 13/2/2015 - Πηγή: AEK365

Στο 0-0 έμειναν Πιερικός και Λάρισα για τη Football League. Με 10 παίκτες ολοκλήρωσε το ματς ο Πιερικός, λόγω της αποβολής του Γιώργου Μπουζούκη.

Το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε χωρίς ουσιαστική ευκαιρία από τις δυο ομάδες με το 0-0 να μένει μέχρι το τέλος. Στο δεύτερο, η Λάρισα πίεσε για να πετύχει το γκολ

που θα της έδινε σαφές προβάδισμα, ωστόσο, στην καλύτερη στιγμή του παιχνιδιού, στο 56' ο Μπόγιοβιτς δεν στόχευσε σωστά στην κεφαλιά και η μπάλα πέρασε άουτ, πάνω από το δοκάρι του Παπατολίκα, ενώ δέκα λεπτά αργότερα, ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων έδιωξε με δυσκολία το μακρινό σουτ του Πίντο. Το 0-0 ήταν και το τελικό σκορ.

Πιερικός (Γράφας): Παπατολίκας, Λαμπάκης, Ντόσης, Καραγιαννίδης, Καρτσαμπάς, Μπαξεβάνος (60' Παλιάτσιος), Τσιάρας, Μπουζούκης, Γιαννούλης (88' Μπαστάνης), Μυστακίδης (93' Γιαννόπουλος), Σταματής.

ΑΕΛ (Τζαναβάρας): Αποστολίδης, Καρανίκας, Κουρτεσιώτης, Μελισσάς, Σαρακατσάνος, Πινδώνης, Νεμπεγλέρας, Γιάντσης (56' Παμλίδης), Ενγκεσάν (46' Πίντο), Περίκο (72' Ριμπέιρο), Μπόγιοβιτς.