ΕEREDIVISIE- 21η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Τβέντε- Ουτρέχτη: 2-4
(Τάντις 56', 72' πεν.- Τοόρνστρα 32', Μουλενγά 45+1' πεν., Μπαλτχούις 66', Φαν ντερ Χόορν 74')

Εντός έδρας σφαλιάρα για την Τβέντε που έχασε από την Ουτρέχτη με 4-2.
Η Ουτρέχτη αιφνιδίασε την Τβέντε και άνοιξε το σκορ στο 32ο λεπτό με τον Τοόρνστρα, ενώ στο 45' οι γηπεδούχοι έχασαν με κόκκινη τον Μπένγκτσον που

έκανε πέναλτι. Έτσι από τα 11 μέτρα ο Μουλεγνκά έκανε το 2-0, αλλά η Τβέντε μείωσε σε 2-1 με τον Τάντιτς στο 56'. Το 3-1 διαμόρφωσε ο Μπαλτχούις στο 66ο λεπτό, ενώ οι γηπεδούχοι μείωσαν με το πέναλτι του Τάντιτς στο 73'. Το τελικό 4-2 διαμόρφωσε ο Φανντερ Χόορν ένα λεπτό μετά.

Φένλο- Άγιαξ: 0-3
(Φίσερ 1', Ντε Γιονγκ 35', Μπέριγκτερ 82')

Στη δεύτερη θέση ανέβηκε ο Άγιαξ, που κέρδισε με 3-0 τη Φένλο.
Ο Άγιαξ άνοιξε το σκορ στο 1ο μόλις λεπτό με τον Φίσερ, ενώ στο 35ο λεπτό ο Ντε Γιονγκ έκανε το 2-0. Το τελικό 3-0 έγραψε ο Μπέριγκτερ στο 82'

Ναϊμένγκεν- Φίτεσε: 2-1
(Αμιέ 38', Μπόιμανς 74'- Χάβενααρ 51')

Σημαντική νίκη για τη Ναϊμένγκεν με 2-1 επί της Φίτεσε.
Το σκορ άνοιξε ο Αμιέ στο 38ο λεπτό για τους γηπεδούχους, αλλά ο Χάβενααρ έφερε το ματς στα ίσα στο 51'. Τη νίκη στη Ναϊμένγκεν έδωσε ο Μπόιμανς με γκολ στο 74'.

Βίλεμ- Φέγενορντ: 1-3
(Μισιντιάν 38' πεν.- Πελέ 10', Βιλένα 49', 58')

Στο κόλπο του τίτλου μπήκε ξανά η Φέγενορντπου νίκησε με 3-1 τη Βίλεμ.
Η Φέγενορντ άνοιξε το σκορ στο 10ο λεπτό με τον Πελέ, αλλά ο Μισιντιάν με πέναλτι στο 38' έφερε στα ίσα το ματς. Ο Βιλένα στο 49' έδωσε ξανά το προβάδισμα στη Φέγενορντ, ενώ ο ίδιος παίκτης έγραψε και το 3-1 στο 58'.