Κατσάδα Μπάγεβιτς στους παίκτες

11:48 9/10/2012 - Πηγή: AEK365

Στην χθεσινή προπόνηση του Ατρομήτου, ο Ντούσαν Μπάγεβιτς κλείστηκε στα αποδυτήρια με τους παίκτες του και τους έβαλε τις φωνές για την χαλαρότητα που έδειξαν στα τελευταία λεπτά του αγώνα με την Βέροια που είχε ως αποτέλεσμα η ομάδα να φύγει μόνο με τον ένα βαθμό και ενώ μέχρι το 89ο λεπτό ήταν μπροστά στο σκορ με 2-0.
Ο Μπάγεβιτς έδειξε στους παίκτες το βίντεο του αγώνα στην Βέροια και έκανε παρατηρήσεις σε πολύ έντονο ύφος για τα λάθη των παικτών

του. Ιδιαίτερα στάθηκε στο πρώτο γκολ της Βέροιας όπου ο Καφές πήρε ανενόχλητος την κεφαλιά, στην κακή ανασταλτική λειτουργία, στην απουσία αλληλοκαλύψεων και στο γεγονός πως ο Ατρόμητος δέχτηκε 21 τελικές προσπάθειες από την Βέροια.
Πλέον ο Μπάγεβιτς εκτιμά πως η διακοπή του πρωταθλήματος θα τον βοηθήσει να διορθώσει τα πράγματα ενώ αναμένεται να υπάρξουν και αλλαγές στο αρχικό σχήμα με την επανέναρξη των υποχρεώσεων του Ατρομήτου.