Και στην Βραζιλία... Νάτσοοο Σκόκοοο (VIDEO)

07:44 16/8/2013 - Πηγή: AEK365

Από την πρώτη στιγμή ο Νάτσο Σκόκο φρόντισε να δικαιολογήσει τα 5 εκατομμύρια ευρώ που δαπάνησε η Ιντερνασιονάλ για να τον κάνει δικό της καθώς με δυο δικά του γκολ συνέβαλε τα μέγιστα ώστε η ομάδα του να φύγει με τον βαθμό της ισοπαλίας από την έδρα της Μποταφόγκο, πρωτοπόρου στο πρωτάθλημα Βραζιλίας.
Στο 10ο λεπτό ο Βιτίνιο έβαλε μπροστά στο σκορ στην Μποταφόγκο και τότε ανέλαβε δράση ο Σκόκο με τον Αργεντινό πρώην επιθετικό της ΑΕΚ

να ισοφαρίζει στο 32ο λεπτό αξιοποιώντας την εξαιρετική ασίστ του Νταμιάο και ένα λεπτό αργότερα έδωσε προβάδισμα στην Ιντερνασιονάλ.
Το παιχνίδι ήταν συναρπαστικό σε εξέλιξη καθώς ο Ζέεντορφ στο 65ο λεπτό ισοφάρισε για την Μποταφόγκο η οποία προηγήθηκε με 3-2 χάρη στο δεύτερο προσωπικό τέρμα του Βιτίνιο. Όμως η Ιντερνασιονάλ δεν είχε πει την τελευταία της λέξη και στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Φαμπρίτσιο διαμόρφωσε το τελικό 3-3.