Ιδανικό ξεκίνημα για Κάλιαρι

21:00 17/9/2011 - Πηγή: AEK365
SERIE A'- 3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΚΑΛΙΑΡΙ- ΝΟΒΑΡΑ: 2-1 Γήπεδο: Σεντ Ελία Το δύο στα δύο έκανε η Κάλιαρι, η οποία κέρδισε με 2-1 τη Νόβάρα. Μέτριο ματς στο πρώτο μέρος, ωστόσο η Κάλιαρι βρήκε τον τρόπο να ανοίξει το σκορ. Ο Νενέ τροφοδότησε μέσα στην περιοχή τον Ριμπέιρο και ο τελευταίος νίκησε με πλασέ τον Ουικανί στο 38ο λεπτό του αγώνα. Στο δεύτερο μέρος η Κάλιαρι προστάτεψε το γκολ του Ριμπέιρο και στο 86' ο Λαριβέι διπλασίασε τα γκολ της ομάδας του. Το μόνο που κατάφερε η Νοβάρα ήταν να μειώσει με τον Μοριμότο, δύο λεπτά αργότερα. ΚΑΛΙΑΡΙ: Αγκάτσι, Πιζάνο, Κανίνι, Αστόρι, Αγκοστίνι, Κόντι, Μπινοντίνι, Ναϊνγκολάν, Κόσου (83' Ελ Γκαμπίρ), Νενέ (72' Λαριβέι), Ριμπέιρο (59' Γκερέιρο). ΝΟΒΑΡΑ: Ουικανί, Μοργκανέλα, Λισούτσο, Πάσι, Γκεμίτι, Πορκάρι, Μαριανίνι (67' Ραντοβάνοβιτς), Ριγκόνι, Πινάρντι (76' Τζιόρτζι), Τζεντά (66' Γκρανότσε), Μοριμότο. ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ