Τεράστιο «διπλό» για Παναιτωλικό

19:15 17/9/2011 - Πηγή: AEK365
Την απόλυτη ανατροπή κατάφερε να πραγματοποιήσει ο Παναιτωλικός ο οποίος παρά το γεγονός ότι στο πρώτο ημίχρονο βρισκόταν πίσω στο σκορ, κατάφερε στην επανάληψη της αναμέτρησης να ανατρέψει τα δεδομένα και να κερδίσει το ματς με σκορ 3-2 Το ματς Το ματς ξεκίνησε χωρίς να προσφέρει ιδιαίτερο θέαμα και κλασσικές ευκαιρίες. Οι δύο ομάδες στα πρώτα 15 λεπτά «γνωρίστηκαν» με αποτέλεσμα να μην υπάρχει τίποτα το σπουδαίο σε φάσεις. Η Κέρκυρα πλέον έδειξε να έχει καλύτερα πατήματα στο χορτάρι με αποτέλεσμα να ανοίξει το σκορ στο
24ο με σκόρερ τον Τουμέρ Μετίν. Από' κει και πέρα το ματς εξελίχθηκε φυσιολογικά χωρίς καμία ιδιαίτερη φάση. Στην επανάληψη και στα πρώτα κιόλας λεπτά ο Παναιτωλικός πίεσε την Κέρκυρα προκειμένου να ισοφαρίσει. Οι ευκαιρίες που δημιούργησαν τα «καναρίνια» καρποφόρησαν τελικά στο 49' με τον Θεοδωρίδη να ισοφαρίζει σε 1-1. Το ματς απέκτησε ενδιαφέρον, αφού μετά την ισοφάριση και οι δύο ομάδες κυνήγησαν το γκολ δημιουργώντας ευκαιρίες και στις δύο πλευρές. Την απόλυτη ανατροπή στο ματς πραγματοποίησε ο Παναιτωλικός με τον Χενρί Καμαρά να σκοράρει στο 80' και να βάζει μπροστά στο σκορ την ομάδα του δέκα λεπτά πριν λήξει το ματς. Τη νίκη για τον Παναιτωλικό «κλείδωσε» στο 85' ο Άγγελος Χαριστέας ύστερα από λάθος της άμυνας των «φαιάκων». Το μόνο που κατάφερε η Κέρκυρα ήταν να μειώσει με τον Μπάρκογλου στο 90'.