Την πρώτη της νίκη πέτυχε η Μουσκρόν που επικράτησε με 1-0 της Μπέβερεν.

Το μοναδικό γκολ του αγώνα πέτυχε ο Ντιαμπί στο 25ο λεπτό.

Γκενκ-Σερκλ Μπριζ: 1-1
(Μπούφελ 42'-Μπακελίκ-Γκργκιτς 37')

Στο 1-1 έμειναν Γκενκ και Σερκλ Μπριζ.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 37ο λεπτό με τον Μπασελίκ, αλλά στο 42' Μπούφελ έκανε το 1-1. Στο 71' αποβλήθηκε ο Γκοντέ

της Σερκλ.

Σαρλερουά-Βέστερλο: 2-3
(Φορέ 7', Κιταμπαλά 27'-Ολάντ 36', 56', Γκουνονγκμπέ 63')

Σημαντικό διπλό για τη Βέστερλο με 3-2 επί της Σαρλερουά.

Η Σαρλερουά άνοιξε τα σκορ μόλις στο 7ο λεπτό με τον Φορέ, ενώ στο 27' ο Κιταμπαλά έκανε το 2-0. Ωστόσο η Βέστερλο δεν το έβαλε κάτω και μείωσε στο 36' με τον Ολάντ, ενώ ο ίδιος έκανε και το 2-2 στο 56'. Μάλιστα στο 63' ο Γκουνονγκμπέ έδωσε τη νίκη στη Βέστερλο.

Κορτράικ-Σταντάρ Λιέγης: 2-3
(Τομάσεβιτς 14', Ντε Μετς 69'-Αζντάρεβιτς 39', Μπομπό 47', Μπιά 89' πεν.)

Έπαιξε με πολλές αλλαγές και παραλίγο να το πληρώσει η Σταντάρ Λιέγης, που τελικά κέρδισε με 3-2 την Κορτράικ.

Η Κορτράικ άνοιξε το σκορ στο 14ο λεπτό με τον Τομάσεβιτς ενώ στο 25' έχασε πέναλτι με τον Σαντινί. Η Σταντάρ ανέβασε στροφές και ισοφάρισε στο 39ο λεπτό με τον Αζντάρεβιτς, ενώ στο 47' έφερε τούμπα το ματς με ένα γκολ του Μπομπό. Ωστόσο στο 69ο λεπτό ο Ντε Μετς έκανε το 2-2, αλλά στο 89' ο Μπιά με πέναλτι έδωσε τη νίκη στους φιλοξενούμενους.