Διέλυσε τη Σέλτικ η Τότεναμ

19:28 2/8/2014 - Πηγή: AEK365

Το σύνολο του Μαουρίσιο Ποκετίνο βρήκε δίχτυα έξι φορές με έξι διαφορετικούς σκόρερ.
Ο... χορός των γκολ άνοιξε μόλις στο 5ο λεπτό με τον Άντρος Τάουνσεντ, ενώ το 2-0 έγινε επτά λεπτά αργότερα από τον Ρομπέρτο Σολδάδο. Το ημίχρονο έκλεισε με τον Λίντσεϊ να μειώνει σε 2-1, αλλά τον Λιούις Χόλτμπι να ανοίγει και πάλι την ψαλίδα στο 45' (3-1). Ο Ερίκ Λαμέλα στο 62' έκανε το 4-1, όταν το σουτ του κόντραρε και κατέληξε στο βάθος της αντίπαλης εστίας, o Κρίστιαν Έρικσεν έκανε το 5-1 στο 83' και ο Αντεμπαγιόρ διαμόρφωσε το αποτέλεσμα λίγα λεπτά μετά την είσοδό του στο ματς.
Παράλληλα, η Μάλαγα έπαιρνε εύκολη νίκη κόντρα στη Νιούκαστλ για το Schalke Cup, με τους Ντάρντερ και Γκαρθία (δύο γκολ) να κάνουν το 3-0 και τον Γκάμπριελ Ομπερτάν να μειώνει στο τελικό 3-1 στο 60'.