ΣΟΥΠΕΡ ΛΙΓΚΑ 13η αγωνιστική

ΟΦΗ-ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ: 1-1

ΓΗΠΕΔΟ: Θεόδωρος Βαρδινογιάννης

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Ιωαννίδης

Δεν έβγαλε νικητή το ματς στο Ηράκλειο όπου ΟΦΗ και Πανθρακικός αναδείχθηκαν ισόπαλοι, 1-1. Καλύτερη η ομάδα της Θράκης με τους γηπεδούχους

να παρουσιάζουν κακή εικόνα και τελικά να "κλέβουν" τον βαθμό χάρη σε ένα γκολ λίγο πριν τη λήξη του ματς.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν δοκάρι στο 10ο λεπτό μετά από κεφαλιά του Παπαδόπουλου και στο 37' απείλησαν με τον Βαϊρουά που με προβολή έστειλε την μπάλα μόλις άουτ. Τελικά στο 51' ο Πανθρακικός κέρδισε πέναλτι σε ανατροπή του Μπαϊκαρά από τον Σόοουζα. Ο Βαϊρουά το εκτέλεσε και άνοιξε το σκορ. Στο 80' ο Μίνγκας δέχθηκε το μαρκάρισμα μέσα στην περιοχή με τον διαιτητή να τον τιμωρεί με κάρτα για θέατρο. Όπως φάνηκε όμως υπήρχε παράβαση. Όλα έδειχναν ότι ο Πανθρακικός θα κρατούσε το μεγάλο διπλό όμως στο 90στο λεπτό ο ΟΦΗ κατάφερε να ισοφαρίσει όταν στο 90' ο Περογαμβράκης, που είχε μπει λίγο πριν ως αλλαγή, έκανε με κεφαλιά το 1-1.

ΟΦΗ: Γουναρίδης, Βερόν, Σαρ, Μονιάκης, Κουτσιανικούλης (55'Ζορμπάς), Παπάζογλου, Ζαχαράκης, Λαμπρόπουλος (81'Περογαμβράκης), Ιωαννίδης (55'Βιτώρος), Σόουζα, Σίσιτς

ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ: Κουτσόπουλος, Στάθης, Βαϊρουά (62'Μουνάφο), Καστσελάν, Παπαδόπουλος (46'Κυβελίδης), Λουσέρο, Σερφά, Μπαϊκαρά, Σαρακατσάνος, Λαδάκης, Σκλιοπίδης