22:51 29/10/2014 - Πηγή: AEK365

ΙΣΠΑΝΙΑ COPA DEL REY ΦΑΣΗ ΤΩΝ "32"

ΚΟΡΝΕΓΙΑ-ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ: 1-4

ΓΗΠΕΔΟ: Κορνεγιά ελ Πρατ

Στη Βαρκελώνη η Ρεάλ πέρασε ένα εύκολο βράδυ επικρατώντας της Κορνεγιά με 4-1 εξασφαλίζοντας την πρόκριση στην επόμενη φάση. Οι Μαδριλένοι άνοιξαν το σκορ μόλις στο 10ο λεπτό με κεφαλιά του Βαράν. Η

Κορνεγιά όμως δεν έβαλε κάτω και στο 20στό λεπτό ισοφάρισε με τον Μουνιόθ. Ο Βαράν στο 36' και πάλι με το κεφάλι έδωσε και πάλι προβάδισμα στη Ρεάλ με το δεύτερο προσωπικό του γκολ. Το 1-3 ήρθε στο 53ο λεπτό με σκόρερ αυτή τη φορά τον Τσιτσαρίτο ενώ στο 75' ο Μαρσέλο πέτυχε το τέταρτο γκολ των Μαδριλένων. Ο επαναληπτικός έχει οριστεί για τις 17 Δεκεμβρίου στο Μπεναμπέου.

ΚΟΡΝΕΓΙΑ: Σεγκόβια, Γιοέλ, Ντάνι Μαρτί, Πελεγκρί (56'Μαρτί Τάπια), Αρνάου, Νταβίντ, Σέρχιο Γκόμεθ, Χοσέλε (56'Γκαγιάρ), Καμπαγέ, Σέμι (70'Γκαουντιόσο), Όσκαρ Μουνιόθ.

ΡΕΑΛ Μ.: Νάβας, Βαράν, Καρβαχάλ, Νάτσο, Αμπρελόα, Χάμες (60'Μαρσέλο), Κεντίρα, Ιγιαραμέντι, Ίσκο (76'Μεδράν), Μπενζεμά (76'Ραούλ Ντε Τομάς), Ερνάντες.