00:00 19/9/2014 - Πηγή: AEK365

EUROPA LEAGUE-10ος ΟΜΙΛΟΣ-1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΡΙΟ ΑΒΕ-ΝΤΙΝΑΜΟ ΚΙΕΒΟΥ: 0-3
Γήπεδο: Βίλα ντο Κόντε

Με σημαντικό διπλό ξεκίνησε η Ντιναμό Κιέβου, που επικράτησε με 3-0 μέσα στην έδρα της Ρίο Άβε.

Η Ντιναμό μπήκε καλύτερα στο ματς αι στο 20ο λεπτό άνοιξε το σκορ με όμορφο σουτ του Γιαρμολένκο, ενώ στο 25' ο Μπελχαντά έγραψε το 2-0 για τους Ουκρανούς.

Η Ρίο Άβε δεν μπόρεσε να αντιδράσει σε κανένα σημείο του αγώνα και στο

70' ο Κράβετς διαμόρφωσε το 3-0.

ΡΙΟ ΑΒΕ: Κάσιο, Γκουάνο, Λιόν, Πίντο, Μαρσέλο, Ταραντίνι, Λόπες (77' Βακασό), Μπρεσάν (64' Τζεμπόρ), Μορέιρα, Μπόατενγκ, Ούκρα (81' Γκονσάλβες).

ΝΤΙΝΑΜΟ: Σοφκόφσκι, Ντράγκοβιτς, Βίντα, Μπούρντα (86' Σελίν), Μακαρένκο, Σίντορτσουκ (67' Βελόσο), Μπελχαντά, Ριμπάλκα, Λενς (79' Καλιτβίντσεφ), Γιαρμολένκο, Κράβετς.

ΣΤΕΑΟΥΑ Β.-ΑΑΛΜΠΟΡΓΚ: 6-0
Γήπεδο: Αρένα Νασιονάλα

Πάρτι έκανε η Στεάουα κόντρα στην Άαλμποργκ, καθώς επικράτησε με 6-0.

Στο 4ο μόλις λεπτό, ο Ενέβολντσεν αστόχησε από ιδανική θέση, όπως και ο Κεσερού στο 15', ενώ στο 4' ο Ενέβολντσεν δεν μπόρεσε ξανά να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.

Στ 49ο λεπτό ο Αρλαόυσκις απέκρουσε δύσκολα το σουτ του Γιάκομπσεν, αλλά στο 51' ο Βαρέλα έκανε το 1-0 για τους Ρουμάνους. Στο 57ο λεπτό ο Λάρσεν έκανε πέναλτι και αποβλήθηκε και ο Ρουσέσκου από τα 11 μέτρα έγραψε το 3-0, ενώ στο 61' ο Κεσερού τριπλασίασε τα γκολ των Ρουμάνων. Η Άαλμποργκ κατέρρευσε και στο 65' ο Κεσεορύ έκανε το 4-0, ενώ στο 72' ο ίδιος παίκτης έκανε το 5-0 και με τη σέντρα ο Ρουσέσκου έκανε 6 τα γκολ των Ρουμάνων.

ΣΤΕΑΟΥΑ: Αρλάουσκις, Ράπα (49' Ρουσέσκου), Σζουκάλα, Βαρέλα, Λατοβλεβίτσι, Πρεπελίτα, Σανμαρτεάν, Μπρεεφελντ (67' Παπ), Πόπα, Κεσερού (74' Ιάνκου).

ΑΑΛΜΠΟΡΓΚ: Λάρσεν, Πέτερσεν, Γκόρτερ (15' Φρεντέρικσεν), Τελάντερ, Ενέβολντσεν (59' Κρίστενσεν), Γουίκαν, Ρίσγκαρντ, Τόμσεν, Γιάκομπσεν (63' Ελένιους), Ντάλσγκααρντ