Εύκολα ο ΠΑΟΚ

23:37 24/3/2012 - Πηγή: AEK365

Μία εβδομάδα μετά την κατάκτηση του Κυπέλλου Ελλάδος ο ΠΑΟΚ, όντας σε εξαιρετική κατάσταση επικράτησε εύκολα της ΧΑΝΘ για την 19η αγωνιστική της Α1 Ανδρών ΟΠΑΠ με 28-24 μπροστά σε 500 οπαδούς του, οι οποίοι τον αποθέωσαν. Ο «δικέφαλος» του Βορρά πήρε από την αρχή το προβάδισμα στο σκορ με 9-4, ενώ λίγο πριν το ημίχρονο κατόρθωσε να προηγηθεί με 17-9! Στο δεύτερο ημίχρονο

το σκηνικό δεν άλλαξε με την διαφορά να παραμένει σε υψηλά επίπεδα με τη ΧΑΝΘ να μειώνει απλά από το 27-19 σε 27-24.

ΠΑΟΚ- ΧΑΝΘ 28-24
Τα δεκάλεπτα: 5-3, 10-5, 17-10 (ημχ.), 24-16, 27-20, 28-24
ΠΑΟΚ (Στέλιος Υετίων): Παλάσκας 1, Γουργούμης, Σαουλίδης, Κοκκώνης 2, Κνέζεβιτς, Αποστολίδης 3, Πετρίδης 4, Ανγκελόφσκι 1, Ιωαννίδης 8, Τσακίρης 5, Σεβαστίδης 3, Τάτσης 1, Κεσίδης, Πίτσιος.
ΧΑΝΘ (Στέλιος Σεϊρεκίδης): Παντελίδης 12, Σπυρόπουλος 1, Τσαβδάρης, Τίκος 3, Κοκτσίδης 2, Ιωαννίδης, Σαρηγιαννίδης, Αργυρίου 1, Ορφανουδάκης, Ευαγγελίδης 3, Κεσίσης 1, Λάππας 1, Ανανιάδης, Κουτσικόπουλος. Διαιτητές: Τόλιος- Θεοδοσάκης, δίλεπτα: 5-5, πέναλτι: 4/5-5/5