20:57 25/11/2014 - Πηγή: AEK365

CHAMPIONS LEAGUE-8ος ΟΜΙΛΟΣ-5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΜΠΑΤΕ ΜΠΟΡΙΣΟΦ-ΠΟΡΤΟ: 0-3
Γήπεδο: Μπόρισοφ Αρένα

Τη νίκη με 3-0 πανηγύρισε η Πόρτο μέσα στην έδρα της ΜΠΑΤΕ κι ας έχει περάσει από την περασμένη αγωνιστική.

Τραγικό πρώτο μέρος και για τις δύο ομάδες με μοναδική καλή στιγμή ένα φάουλ του Μπραχίμι στο 43ο λεπτό, το οποίο έφυγε λίγο άουτ.

Η Πόρτο μπήκε καλύτερα στην επανάληψη και στο 56ο λεπτό ο Ερέρα με τρομερό σουτ από τη γωνία της περιοχής, έκανε το 1-0. Από εκεί και πέρα η ΜΠΑΤΕ δεν μπόρεσε να αντιδράσει και στο 65ο λεπτό δέχτηκε ακόμη

ένα γκολ. Ο Ερέρα έστρωσε όμορφα για τον Τζάκσον Μαρτίνες, που με σουτ μέσα από την περιοχή έκανε το 2-0. Στο 89ο λεπτό ο Τέγιο με όμορφο πλασέ διαμόρφωσε τα τελικό 3-0.

ΜΠΑΤΕ: Τσέρνικ, Γκαΐντουτσικ, Μλαντένοβιτς (72' Αλέξιεβιτς), Τούμπιτς, Γιαμπλόνσκι, Καρνίτσκι (67' Μπάγκα), Α.Βολόντκο, Ολέκνοβιτς, Μ.Βολόντκο, Ροντιόνοφ (75' Σίγκνιεβιτς), Γκορντέιτσουκ

ΠΟΡΤΟ: Φαμπιάνο, Ντανίλο, Μάρτινς Ίντι, Μαρκάνο, Σάντρο, Καζεμίρο, Μπραχίμι (83' Άντριαν Λόπεθ), Ερέρα, Όλιβερ Τόρες, Κουαρέσμα (71' Τέγιο), Μαρτίνες (90' Κιντέρο).