SERIE A'-15η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΛΑΤΣΙΟ-ΑΤΑΛΑΝΤΑ: 3-0
Γήπεδο: Ολίμπικο

Μεγάλη νίκη με 3-0 πήρε η Λάτσιο κόντρα στην Αταλάντα.

Το πρώτο μέρος ήταν πάρα πολύ κακό, με τις δύο ομάδες να μην έχουν ούτε μία καλή φάση για γκολ.

Η Λάτσιο μπήκε πολύ δυνατά στο δεύτερο μέρος και στο 51ο λεπτό ο Μάουρι έκανε το 1-0, ενώ στο 58' ο Σπορτιέλο είπε όχι σε σουτ του Άντερσον. Αλλά τελικά στο 71ο λεπτό ο Μάουρι βρήκε ξανά δίχτυα κι έκανε το 2-0. Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε στο 81ο λεπτό ο Λούλιτς.

ΛΑΤΣΙΟ: Μαρκέτι, Τσάνα,

Ντε Φρι, Μπάστα, Ράντου (82' Καβάντα), Μάουρι (73' Κεϊτά), Λεντέσμα, Γκονζάλες, Τζόρτζεβιτς (73' Κλόζε), Άντερσον, Λούλιτς

ΑΤΑΛΑΝΤΑ: Σπορτιέλο, Μπεναλουάν, Στεντάρντο, Τσερούμπιν, Καρμόνα, Ντελ Γκρόσο (60' Ντραμέ), Μοράλες, Τσιγκαρίνι, Μιλιάτσιο (60' Ντ'Αλεσάντρο), Ντένις, Μπιάνκι (73 Μποάκι).

ΠΑΛΕΡΜΟ-ΣΑΣΟΥΟΛΟ: 2-1
Γήπεδο: Ρέντζο Μπαρμπέρα

Δεν μπόρεσε να κρατήσει το Χ η Σασουόλο, που έχασε τελικά με 2-1 από την Παλέρμο.

Η Παλέρμο μπήκε πολύ δυνατά στο ματς και μόλις στο 3ο λεπτό ο Ντιμπάλα εκτέλεσε το κόρνερ και ο Ριγκόνι με όμορφη προσπάθεια έκανε το 1-0.

Από εκεί και πέρα η Σασουόλο προσπάθησε να απαντήσει, αλλά στο 68ο λεπτό έχασε με κόκκινη τον Κονσίλι. Κι όμως στο 86ο λεπτό ο Παβολέτι με πανέμορφο γκολ έκανε το 1-1, αλλά στο 90+3' ο Μπελότι έκανε το 2-1 για την Παλέρμνο. Στο 90+6' η Σασουόλο έμεινε με 9 παίκτες λόγω αποβολής και του Καναβάρο.

ΠΑΛΕΡΜΟ: Σορεντίνο, Αντζέλκοβιτς, Μουνιός, Γκονζάλες, Μαρέσκα (90' Μπελότι), Ριγκόνι (83' Μπολτζόνι), Μοργκανέλα, Τσότσεφ (72' Ντέλα Ρόκα), Λαζάαρ, Βάσκες, Ντιμπάλα

ΣΑΣΟΥΟΛΟ: Κονσίλι, Γκατσόλα, Ατσέρμπι, Λόνγκι, Καναβάρο, Μανιανέλι, Μισιρόλι, Ταϊντέρ (83' Παβολέτι), Σανσόνε (77' Φλοκάρι), Ζάζα, Φλόρες (68' Πομίνι).