00:22 27/2/2015 - Πηγή: AEK365

EUROPA LEAGUE-ΦΑΣΗ ΤΩΝ 32

ΦΕΓΕΝΟΡΝΤ-ΡΟΜΑ: 1-2 (1-1)
Γήπεδο: Ντε Κάιπ

Η Ρόμα πήρε τη νίκη-πρόκριση με 2-1 κόντρα στη Φέγενορντ στο καμίνι του Ρότερνταμ.

Στο 15ο λεπτό ο Τότι έχασε μεγάλη ευκαιρία για τη Ρόμα, ενώ στο 42' ο Σκορούπσκι είπε όχι σε σουτ του Τε Φρέντε. Και τελικά στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους, ο Τοροσίδης έβγαλε από δεξιά τη σέντρα και ο Λιάγιτς από κοντά έκανε το 1-0.

Στο 54ο λεπτό η Φέγενορντ έμεινε με 10 παίκτες λόγω αποβολής

του Τε Φρέντε, με αποτέλεσμα οι οπαδοί της Φέγενορντ να προκαλέσουν επεισόδια και το ματς να διακοπεί. Τα ματς ξεκίνησε μετά από περίπου μισή ώρα και στο 57' Μανού έφερε στα ίσα το σκορ. Όμως στο 59o λεπτό ο Ζερβίνιο έκανε το 2-1.

ΦΕΓΕΝΟΡΝΤ: Φερμέερ, Κονγκολό, Φαν Μπέεκ, Νέλομ, Μπουλαρούζ (56' Μανού), Κλασιέ, Ελ Αχμαντί, Ντε Βιλένα (84' Αχαχνπάρ), Κάρσντορπ, Τοόρνστραμ Καζίμ (30' Τε Φρέντε)

ΡΟΜΑ: Σκορούπσκι, Γιανγκά Μπιβά, Χολέμπας, Τοροσίδης, Πιάνιτς (72' Ναϊνγκολάν), Μανωλάς, Ντε Ρόσι, Λιάγιτς (72' Ιτούρμπε), Κεϊτά, Τότι (80' Παρέδες), Ζερβίνιο.