Ανεβαίνει η Λοκομοτίβ

20:10 16/10/2011 - Πηγή: AEK365

ΡΩΣΙΑ- 27η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΛΟΚΟΜΟΤΙΒ ΜΟΣΧΑΣ- ΤΟΜ ΤΟΜΣΚ: 3-0 Γήπεδο: Λοκομότιβ Στάντιουμ Τη 2η συνεχόμενη νίκη της πέτυχε η Λοκομοτίβ Μόσχας, με 3-0 κόντρα στην Τομ Τομσκ. Με όλους σχεδόν τους βασικούς του κατέβηκε σε αυτή την αναμέτρηση ο Ζοσέ Κουσέιρο, ο οποίος δεν ξεκούρασε παίκτες εν όψει του αγώνα με την ΑΕΚ. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 21ι λεπτό με το πέναλτι του Ίμπρισιτς, ενώ η Τομ

Τομσκ έμεινε και με 10 παίκτες σε αυτή τη φάση, λόγω αποβολής του Ντανανάε. Το έργο της Λοκομοτίβ έγινε έτσι πιο εύκολο στη συνέχεια και στο 56ο λεπτό ο Γκλουσάκοφ έγραψε το 2-0. Στο 63ο λεπτό ο Σϊτσεφ διαμόρφωσε το τελικό 3-0 και από εκεί και πέρα, ο Ζοσέ Κουσέριο ξεκούρασε ορισμένους παίκτες του. ΛΟΚΟΜΟΤΙΒ: Γκουιέρμε, Ντα Κόστα, Σίσκιν, Γιανμπάγεφ, Μπουρλάκ, Θαπατέρ, Γκλουσάκοφ, Ιγκνάτιεφ (65' Μιντσένκοφ), Ίμπρισιτς (65' Λοσκόφ), Σίτσεφ, Μαϊκόν (74' Ομπίνα). ΤΟΜ ΤΟΜΣΚ: Πεσιάκοφ, Γκουλτιάεφ, Ντανανάε, Σοσνόφσκι, Σμιρνόφ, Σαμπίτοφ, Γκολίσεφ, Νικιτινισκίι (46' Σκομπλιάκοφ), Σάβιν, Κανουνίκοφ, Σταρίκοφ (26' Σταρίκοφ).

Αμκάρ- Κουμπάν: 3-1(Ντάλοβιτς 3', Κνέζεβιτς 58' πεν., Μπουρμίστροφ 75'- Μπουγκάεφ 90+4')

Σπαρτάκ Νάλτσικ- Ανζί: 1-1(Μιτρίσεφ 90'- Μπουσουφά 28')

Ρούμπιν Καζάν- Σπαρτάκ Μόσχας: 3-0(Νομπόα 54', Ριαζάντσεφ 58', Νάτσο 90')