«Ανάσα» για Περιστέρι

21:32 25/11/2012 - Πηγή: AEK365

Εφτάψυχο το Περιστέρι, γύρισε ακόμη ένα παιχνίδι και νίκησε 78-76 τον ΚΑΟΔ, ο οποίος στο φινάλε του πρώτου ημιχρόνου είχε προβάδισμα 13 πόντων. Κομποδιέτας και Κανονίδης οι κορυφαίοι για τους νικητές με 15 και 16 πόντους αντίστοιχα, από τους Δραμινούς ξεχώρισε ο Νόουλς που τέλειωσε το ματς με 22, ωστόσο έχασε το τελευταίο σουτ του αγώνα και την ευκαιρία να στείλει το ματς στην παράταση.

Τα δεκάλεπτα: 11-23, 34-47, 56-57, 78-76

Περιστέρι (Κουστένης): Παπαντωνίου 14 (1), Κομποδιέτας 15 (3), Θορν 2, Κανονίδης 16 (3), Μάντζαρης 11 (3), Ουίλιαμς 4, Χάινς 2, Πέτρουλας 6, Μελισσαράτος, Ψαρόπουλος 8 (2), Λάκκας, Ζούμπος.

ΚΑΟΔ (Καλαφατάκης): Νόουλς 22 (1), Καλαϊτζίδης 3, Ακεψιμαϊδης, Μίτσελ 6, Κάρτερ 2, Κακαρούδης 12 (2), Ντέιλ 2, Ζάρας 13 (1), Ιωάννου 2, Πάλμερ 14.