23:42 23/11/2012 - Πηγή: AEK365

BUNDESLIGA- 13η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΦΟΡΤΟΥΝΑ ΝΤΙΣΕΛΝΤΟΡΦ- ΑΜΒΟΥΡΓΟ: 2-0
Γήπεδο: ESPRIT arena

Μεγάλη νίκη με 2-0 πέτυχε η Φορτούνα επί του Αμβούργου και πήρε βαθιά βαθμολογική ανάσα.

Το μας ήταν πάρα πολύ κακό στα πρώτα 40 λεπτά, αλλά στο τελευταίο πεντάλεπτο το ματς πήρε άλλη τροπή. Στο 40' ο Γκίφερ έδιωξε με τα πόδια την κεφαλιά του Αρσλάν, ενώ στο 44' το σουτ του Μπάιστερ έφυγε λίγο άουτ. Τελικά στο 45+1'

η Φορτούνα έφυγε στην κόντρα και ο Κρούζε με αριστερό σουτ μέσα από την περιοχή έκανε το 1-0.

Στο 47ο λεπτό ο Κρούζε δεν μπόρεσε αυτή τη φορά, να νικήσει από κοντά τον Άντλερ, αλλά στο 64' ο Ράιζινγκερ βρέθηκε μόνος με τον Άντλερ κι έκανε το 2-0.

ΦΟΡΤΟΥΝΑ: Γκίφερ, Λέβελς, Λανγκενέκε (51' Μπαλονγκούν), Γκονζάλες, Φαν ντερ Μπεργκ, Μπόντζεκ, Λάμπερτζ, Γκατμπουτσέφσκι (58' Ραϊζίνγκερ), Κρούζε (85' Ίλσε), Μπελινγκχάουζεν, Ράφαελ.

ΑΜΒΟΥΡΓΟ: Άντλερ, Νταϊκμάιερ Μανσιέν, Αόγκο, Βέστερμαν, Μπαντέλι (74' Ρούντνεφς), Αρσλάν (85' Τέσκε), Σον, Φαν ντερ Φααρτ (32' Ρινκόν), Μπάιστερ, Μπεργκ.