CHAMPIONS LEAGUE-PLAY OFF

ΣΤΑΝΤΑΡ Λ.-ΖΕΝΙΤ: 0-1
Γήπεδο: Μορίς Ντουφράνς

Τεράστιο διπλό με 1-0 πήρε η Ζενίτ από τη Σταντάρ και έκανε άλμα πρόκρισης.

Στο 14ο λεπτό ο Καβασίμα απέκρουσε εντυπωσιακά το σουτ του Χουλκ, ενώ στο 16' η Ζενίτ άνοιξε το σκορ. ο Χουλκ έκανε τα σουτ, η μπάλα έφτασε στον Σατόφ που από τα ύψος του

πέναλτι έκανε το 1-0. Η Ζενίτ είχε τεράστια ευκαιρία να κάνει το 2-0 στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους, καθώς ο Ροντόν σημάδεψε το δοκάρι του Καβασίμα.

Στο 56' ο Καβασίμα είπε όχι σε σουτ του Χουλκ, όπως έκανε και ο Λοντίγκιν σε προσπάθεια του Βατ στο 57'. Στο 70ο λεπτό η Ζενίτ είχε κι άλλο δοκάρι με τον Ντάνι, αυτή τη φορά, ενώ στο 70' ο Αρσλάναγκιτς έκοψε σωτήρια το σουτ του Χουλκ. Στο 90+3' ο Ντε Καμάργκο αστόχησε από ιδανική θέση.

ΣΤΑΝΤΑΡ: Καβασίμα, Τεϊσέιρα, Σϊμαν, Αρσλάναγκιτς, Βαν Ντάμε, Φατί, Λουίς, Μποκού, Ντε Καμάργκο, Βατ (65' Μπιά), Λουμανζά (71' Μπομπό)

ΖΕΝΙΤ: Λοντίγκιν, Λόμπερτς, Κρισίτο, Γκαράι, Σατόφ (82' Ριαζάντσεφ), Φαϊζούλιν, Ντάνι, Τίμοστσουκ, Χουλκ (90+1' Σολοβίεφ), Ροντόν.