Κυριακή 30 Νοεμβρίου

Αναγ. Καρδίτσας - Λαμία 0-1
ΓΗΠΕΔΟ: Δημοτικό Στάδιο Καρδίτσας

Στη κορυφή του Βορείου Ομίλου παρέμεινε η Λαμία,

η οποία έφυγε με τη νίκη και τους τρεις βαθμούς από την Καρδίτσα, μιας και επικράτησε με 1-0 της τοπικής Αναγέννησης. Ο Γενκά με πέναλτι στο 43' έδωσε το προβάδισμα στους φιλοξενούμενους που ήταν καλύτερη σε όλη τη διάρκεια του ματς.

Αναγέννηση Καρδίτσας (Σ. Θεοδοσιάδης): Τσάμης, Μίχος, Νίκιτς, Στάμος(68' Παναγιωτόπουλος), Μπιτέλης(58' Γκουγκούδης), Βουτσιάς, Οικονόμου, Σάββας, Τζέκος, Μπουντούρης, Χατζηρίζος
Λαμία (Μ. Τεννές): Μπλάζιτς, Ζουλιώτης, Τσαμούρης, Λεάντρο, Ρεπετσάς(64' Κωστόπουλος), Φατιόν, Καμαρά, Βασιλόγιαννης, Γκούρμα(58' Μουμίν), Γιενκά, Νεόφυτος(85' Φράγκος)

Πιερικός - Ολυμπιακός Βόλου 0-1

ΓΗΠΕΔΟ: ΔΑΚ Κατερίνης

Συνέχεια στο θετικό σερί του και στην ανοδική του πορεία στο βαθμολογικό πίνακα έδωσε ο Ολυμπιακός Βόλου, ο οποίος έφυγε με τους τρεις βαθμούς της νίκης από την έδρα του Πιερικού με 1-0. Το δοκάρι του Μυστακίδη ήταν ότι καλύτερο είδαμε στο πρώτο ημίχρονο στο γήπεδο της Κατερίνης με τον Ολυμπιακό Βόλου να έχει μία ελαφριά υπεροχή. Η ανωτερότητα των «ερυθρόλευκων» μετατράπηκε σε γκολ στο 48', δηλαδή με την έναρξη της επανάληψης, όταν ο Διαμαντόπουλος, από σέντρα του Μπιτάνγκ, με σουτ άνοιξε το σκορ για τον Ολυμπιακό.

Πιερικός: Πατσιογεώργος, Λαμπάκης(70' Μπουζούκης), Σεντεμέντες. Ντόικιτς, Τσιάρας, Σίλβα(47' Κρουσταλέλης), Σταματής(55' Μανίκας), Γιαννούλης, Μυστακίδης, Σπάσιτς, Ντόσης

Ολυμπιακός Βόλου: Κασμερίδης, Ζέρης, Γιαλούσης, Μακρυδημήτρης, Μαργαρίτης, Ρόκας, Μαρτίνεθ, Θέος(67' Κούτσι), Μπιτάνγκ, Μέζα(83' Χιντζίδης), Διαμαντόπουλος

Εθνικός Σερρών - Ζάκυνθος 0-0

ΓΗΠΕΔΟ: Δημοτικό Στάδιο Σερρών

Στις Σέρρες σταμάτησε το... τρένο της Ζακύνθου μιας και η ομάδα του νησιού έμεινε στο 0-0 με τον Εθνικό Σερρών. Η ομάδα από το Γάζωρο ήταν καλύτερη είχε διπλό δοκάρι στο 45, ενώ είχε και τη πρωτοβουλία των κινήσεων στο ματς, χωρίς ωστόσο αυτό να μετατραπεί σε κάποιο γκολ.

Εθνικός Σερρών (Μ. Κατσαβάκης): Κραβαρίτης, Τσουβαλτσίδης, Πλαβούκος(78' Πάλλας), Σαββίδης(62' Κωνσταντινίδης), Κωφοκώτσιος, Τσιλούλης, Μερεσιώτης, Χατζηδημητρίου, Δέντσας(70' Ναστέφσκι), Μαρίνου, Κουκόλης
Ζάκυνθος (Ντ. Ακίνο): Ξενοδόχοφ, Οικονόμου, Τσόπελας, Ουνγιαλίδης, Καλλιβώκας, Φωτιάς, Κρισμάρεβιτς, Λέκκας(84' Κρολ), Βαρέλα(65' Πέττας), Ευθυμιάδης, Παπαδημητρίου(90' Τηλιόπουλος)

Αγροτικός Αστέρας - Αιγινιακός 1-0

ΓΗΠΕΔΟ: «Π.Μ.Α.Σ ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΑΣΤΗΡ»

Τεράστια βαθμολογική ανάσα για τον Αγροτικό Αστέρα, ο οποίος επικράτησε με 1-0 του Αιγινιακού και ξέφυγε από το πάτο του βαθμολογικού πίνακα. Χωρίς ρυθμό το πρώτο ημίχρονο και με ελάχιστες φάσεις μπροστά από τις δύο εστίες. Τελικά ήρθε ο Μίλιτς στο 47' για τους Σταχυοφόρους με ωραίο πλασέ να κάνει το 1-0. Τεράστια ευκαιρία στο τέλος για τους φιλοξενούμενους με τον Κουστοσπύρο να βλέπει το «ψαλιδάκι» που επιχείρησε να σταματάει στον Βοσνιάδη.

Αγροτικός Αστέρας: Βοσνιάδης, Καραντασιάδης, Καπίας(55' Κώτσιας), Σκλιοπίδης, Σαμουηλίδης, Γεωργιάδης, Καρακατσάνης, Πέεφ, Καθάριος(74' Αθανασιάδης), Μίλιτς(81' Κρυστάλλης), Τριανταφυλλίδης
Αιγινιακός: Τόλιος, Λιόλιος, Ντος Σάντος, Πάβλοβιτς, Γιαζιτζόγλου, Μασάδο(86' Ναουμτσέφσκι), Ζούρκος, Πέντα, Πόποβιτς(71' Δερμιτζόγλου), Κουτσοσπύρος, Καζάκης

Δευτέρα 01 Δεκεμβρίου

ΑΕΛ - Τύρναβος

Ρεπό: Απόλλων 1926

Νότιος όμιλος

Ερμιονίδα - Ηρακλής Ψαχνών 1-0

ΓΗΠΕΔΟ: Δημοτικό Γήπεδο Κρανιδίου

Μεγάλη νίκη της Ερμιονίδας, επί του προβληματικού Ηρακλή Ψαχνών. Ισοροπημένο το πρώτο ημίχρονο, χωρίς την πολύ μεγάλη φάση. Ο Βλαχόπουλος στο 56' άνοιξε το σκορ με κοντινό πλασέ και χάρησε τη νίκη στην ομάδα του ανεβάζοντας την στους 10 βαθμούς.

Ερμιονίδα (Ρ. Μπολάνο): Πονηρός, Μουσταφίδης, Ιασωνίδης, Κολόκας, Συμελίδης(90' Στάικος), Σαμαράς, Ταπέ, Σβόγιτς, Παβίσεβιτς, Όμο, Βλαχόπουλος(67' Κιοσές)
Ηρακλής Ψαχνών (Γ. Φοιρός): Μελίσσας, Παλαιολόγος, Ραπτάκης, Παπαδόπουλος, Παληγεώργος, Μπακομήτρος, Σικαλιάς(54' Λόμπα), Ράντι, Φλίγκος, Γουόρντεν, Πατσατζόγλου Χ.

Επισκοπή - Φωστήρας 2-3

ΓΗΠΕΔΟ: Δημοτικό Στάδιο Γάλλου
Ματσάρα στο Ρέθυμνο ανάμεσα σε Επισκοπή και Φωστήρα. Η ομάδα του Ταύρου «άλωσε» το γήπεδο του Γάλλου και χάρη στο 2-3 πέτυχε την πρώτη της νίκη στο Πρωτάθλημα. Το σκορ άνοιξε μόλις στο 3ο λεπτό ο Σακελλαρίου με απευθείας εκτέλεση φάουλ. Στο 23' ο ίδιος παίκτης άφησε την ομάδα του με δέκα παίκτες εξ αιτίας της δεύτερης κίτρινης κάρτας που αντίκρισε από την διαιτητή του αγώνα, κα Μήτση. Λίγα λεπτά αργότερα (στο 24') ο Νικόλτσης έφερε το ματς στα ίσα με ωραία κεφαλιά. Στο 39' ο Μήτκας και πάλι με φάουλ έκανε το 1-2. Αν και με δέκα παίκτες ο Φωστήρας στο 44' με τον Μουστόγιαννη έκανε το 1-3 για να μειώσει με αυτογκόλ ο Μπελέρης δευτερόλεπτα πριν τη συμπλήρωση 45 λεπτών αγώνα. Στο 66' οι δυο ομάδες ήρθαν - αριθμητικά- στα ίσα λόγω αποβολής του Πυθαρούλη με δεύτερη κίτρινη.

Επισκοπή: Γουναρίδης Παπαδήμας, Λάμπρου, Δουμάνης, Νικόλτσης, Μποτωνάκης, Πυθαρούλης, Βιγιαφάνε(60' Δρακάκης), Πετράκος, Βουρβαχάκης, Ράντοβιτς
Φωστήρας: Γκέκας, Μουστογιάννης(71' Σιώπης), Γρομητσάρης, Μήτκας, Ράμα, Τεγούσης, Τσεμπέτσι, Μπελέρης, Αχείμαστος, Ζυγογιάννης, Σακελλαρίου

Άλιμος - ΑΟ Χανιά 1-2

ΓΗΠΕΔΟ: Καισαριανής

Την εξαιρετική της πορεία συνεχίζει η ομάδα των Χανίων που επικράτησε και του Αλίμου στη Καισαριανή με 2-0. Από το πρώτο ημίχρονο καθάρισαν το ματς οι Κρητικοί. Το σκορ άνοιξε ο Γκοτοβός στο 31' με εκτέλεση φάουλ και λίγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου ο Κρητικός έκανε το 2-0. Το μόνο που κατάφεραν οι νεοφώτιστοι ήταν να μειώσουν με τον Ιωάννου στο 77'.

Άλιμος (Π. Δημητρίου): Μπαντίκος, Βιγιαφάνε, Καλαϊτζίδης, Νικολόπουλος, Γαβριήλ, Μπονγκ(46' Δωροβίνης), Καραμέρης, Παντελής, Σαγανάς, Μπέριεξ(54' Καρδάρης), Ιωάννου
Χανιά (Σ. Παπανδρέου): Σικαλιάς, Παγώνης, Μανωλάς(46' Καραγιάννης), Γκοτοβος, Κοντέων, Σιλιγαρδάκης, Οικονομόπουλος, Εσόνο, Κρητικός, Καραλής, Πάγκαλος(78' Καμινιώτης)

Καλλιθέα - Αχαρναϊκός 1-1

ΓΗΠΕΔΟ: Ταύρου

Ούτε τον Αχαρναϊκό κατάφερε να κερδίσει η Καλλιθέα η οποία έμεινα στο 1-1 με την ομάδα του Μενιδίου. Πιο πιεστική στο πρώτο ημίχρον η Καλλιθέα, προηγήθηκε με τον Λόπεθ με την έναρξη του δευτέρου 45λέπτου. Ο Αχαρναϊκός συνήλθε γρήγορα και στο 50' κέρδισε πέναλτι το οποίο μετέτρεψε σε γκολ ο Γέσιτς. Στα υπόλοιπα λεπτά του αγώνα οι φιλοξενούμενοι δεν δυσκολεύτηκαν να κρατήσουν τον βαθμό της ισοπαλίας.

Καλλιθέα (Ν. Παντέλης): Λυμπερόπουλος, Λεβέντης, Παγώνης, Μπριλάκης, Πίκολο, Ρουσάκης, Κατσικογιάννης, Ρόχας, Μιχαλόπουλος, Μασάδο, Αρναρέλης(61' Τσίπρας)
Αχαρναϊκός (Γ. Βαζάκας): Παγούδης, Μωϋσιάδης, Ζώνας, Γέσιτς, Παπατόλιος(49' Αθανασίου), Ιωαννίδης, Μανουσάκης(71' Καλογερόπουλος), Στουρνάρας, Ιορδανίδης, ΚαλαμιώτηςΠαναχαϊκή - ΑΕΚ 18:00