Ξεμούδιασμα με Ακαδημία ο Βατανιακός

Φιλικό προπονητικού χαρακτήρα έδωσε την Τρίτη (13/12) ο Βατανιακός απέναντι στην Ακαδημία Πλαταμώνα, όπου επικράτησε 2-0.

Το παιχνίδι διήρκησε 70 λεπτά, με 35λεπτα ημίχρονα, και οι δύο προπονητές είχαν την ευκαιρία να δώσουν χρόνο συμμετοχής σε πολλούς παίκτες και να δοκιμάσουν σχήματα. Τα γκολ των γηπεδούχων σημείωσαν οι Ντούλας στο 5’ με κεφαλιά και Μιχαηλίδης με σουτ στο 18’. Ο Ντούλας είχε δοκάρι στο 3’, ενώ δοκάρι είχε και η Ακαδημία σε προσπάθεια του Λαμπριανίδη στο 21’.

Η ομάδα του Πλαταμώνα κέρδισε πέναλτι στο 47’, αλλά ο Ίτσιος απέκρουσε την εκτέλεση του Λαμπριανίδη.

ΒΑΤΑΝΙΑΚΟΣ: Αμβροσιάδης (36’ Ιτσιος), Μπέης (51’ Γιαννούλης), Τριανταφύλλου (53’ Γκούτζας), Παπείρας, Σταυρογιάννης, Μπουζούκης, Σκέντος, Ανδρονικίδης (36’ Σαββίδης), Κατσούλης (36’ Τσέργας), Ντούλας (36’ Ν. Κυπαρίσσης), Μιχαηλίδης (36’ παίκτης υπό δοκιμή).

ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΠΛΑΤΑΜΩΝΑ: Τσαρούχας (36’ Μαινάρας), Αποστολιός (36’ Συρανίδης), Μιχωλός, Σιαμάγκας, Μουρατίδης (36’ Βασιουρής), Ταφραλής, Καλουσίδης (36’ Κυπαρισσόπουλος), Τζόβας, Καμπερίδης (36’ Ζαβαντίας), Χρυσόπουλος, Λαμπριανίδης

ΠΙΕΡΙΑ: Δημήτρης Δερμίσης