«Τριάρα» για Μπράγκα

Με το 3-0 της Μπράγκα σε βάρος της ουραγού Σετουμπάλ άνοιξε η αυλαία της 18ης αγωνιστικής του πορτογαλικού πρωταθλήματος.

Μόλις μία ισοπαλία έχει παραχωρήσει φέτος στην έδρα της η Μπράγκα, οπότε αποτέλεσε το φαβορί στο συγκεκριμένο ματς. Την συγκεκριμένη ιδιότητα επιβεβαίωσε ο Λίμα με δύο δικά του γκολ.

Ο 28χρονος Βραζιλιάνος επιθετικός άνοιξε το σκορ στο 45ο λεπτό και το... έκλεισε στο 84ο λεπτό.

Στο μεταξύ, στο 62ο λεπτό ο Άλαν είχε διαμορφώσει το 2-0, οπότε η Μπράγκα συμπλήρωσε 40 βαθμούς συνεχίζοντας το θετικό της σερί αποτελεσμάτων.

Με αυτό, άλλωστε, έχει αναρριχηθεί στις «ευρωπαϊκές» θέσεις της κατάταξης. Από την άλλη, η Βιτόρια Σετουμπάλ έμεινε στην τελευταία θέση με 14 βαθμούς.

Μπράγκα: Κιμ, Ετσιζιλέ, Ντάγκλας, Αλμέιδα, Ούγκο Βιάνα, Άλαν, Ντε Κάστρο, Μπραρμπόσα (81' Σέζαρ), Μοσορό (76' Αμορίμ), Σαλίνο, Λίμα (87' Καρλάο).
Βιτόρια Σετουμπάλ: Ρικάρντο, Σάντος (86' Αμορεϊρίνια), Ίγκορ, Ρικάρντο Σίλβα, Αγουιάρ, Ταργκίνο, Λεάλ, Αμάρο, Γκονσάλβες (73' Σεβερίνο), Νέκα (68' Λόπες), Ζε Μεγιόνγκ.