Θετικά δείγματα η Βουλιαγμένη

Θετική ήταν η παρουσία της γυναικείας ομάδας πόλο της Βουλιαγμένης στο «Άκης Τσαταλίος 2011», με τις παίκτριες του Κώστα Δήμου να καταλαμβάνουν την πρώτη θέση.Την πρώτη θέση στο τουρνουά «Άκης Τσαταλιός 2011» κατέλαβε η γυναικεία ομάδα πόλο της Βουλιαγμένης, επικρατώντας με 15-5 του Εθνικού στο τελευταίο παιχνίδι.Για τις παίκτριες του Κώστα Δήμου αυτό ήταν το πρώτο επίσημο τεστ προετοιμασίας ενόψει της αγωνιστικής περιόδου η οποία θα αρχίσει στις 29 Οκτωβρίου.Τη δεύτερη θέση στο τουρνουά κατέλαβε η Κίνεφ Κίρισι και ακολούθησαν οι Ούγκρα
και Εθνικός. Καλύτερη παίκτρια των αγώνων ανεδείχθη η Σοφία Κονούκ (Κίνεφ) και καλύτερη τερματοφύλακας η Έλενα Κούβδου.Τα γκολ της Βουλιαγμένης σημείωσαν οι Ρουμπέση 3, Τσουκαλά 2, Ασημάκη 2, Ξενάκη 2, Μελιδώνη, Λιόση, Καλογεράκου, Παντελίδου, Λαρά και Ι. Χυδηριώτη.Νίκησε 10-8 την ΟύγκραΜε 10-8 επικράτησε της Ούγκρα η γυναικεία ομάδα πόλο της Βουλιαγμένης, στη 2η αγωνιστική του τουρνουά «Άκης Τσαταλιός 2011».Για την ομάδα του Κώστα Δήμουν γκολ σημείωσαν η Χριστίνα Τσουκαλά 2, η Αγγελική Γερόλυμου 2 και από ένα οι Μελιδώνη, Λιόση, Ασημάκη, Ρουμπέση. Για την Ούγκρα πρώτη σκόρερ ήταν η Ζυμπάτσεβα, με 3 γκολ.Πρεμιέρα με το δεξίΜε το δεξί μπήκε στη φετινή περίοδο η γυναικεία ομάδα πόλο της Βουλιαγμένης, επικρατώντας με 11-8 της  Κίνεφ Κίρισι, στην πρεμιέρα του τουρνουά «Άκης Τσαταλιός 2011», τιμώντας τη μνήμη του πρόωρα χαμένου αθλητή και προπονητή του.Οι παίκτριες του Κώστα Δήμου, βρίσκονταν πίσω στο σκορ στα 3 πρώτα οκτάλεπτα, όμως με ένα επιμέρους 6-2 στην τελευταία περίοδο, πήραν τη νίκη απέναντι σε μία πολύ δυνατή ομάδα, μόνιμη παρούσα στα ευρωπαϊκά φάιναλ φορ.Στον άλλο αγώνα η Ούγκρα επικράτησε του Εθνικού με 13-5.