Τέσσερα σερί με «εξάρα» οι πρωταθλητές

Οι Μπόστον Μπρούινς συνέτριψαν με 6-3 τους μαχητικούς Έντμοντον Όιλερς και συμπλήρωσαν τέσσερις διαδοχικές νίκες.

Από τα πρώτα εννέα λεπτά έδειξαν την διάθεση τους οι παγκόσμιοι πρωταθλητές, αφού σε αυτό το διάστημα προηγήθηκαν με 2-0 με γκολ των Johnny Boychuk και Jordan Caron. Ωστόσο, εντός της πρώτης περιόδου, οι Ryan Smyth και Ryan

Nugent-Hopkins ισοφάρισαν.

Στην δεύτερη περίοδο, οι Brad Marchand και Tyler Seguin διαμόρφωσαν το 4-2 και πρόσφεραν απόσταση ασφαλείας στους Μπρούινς. Μόλις 4:42 πριν το τέλος του αγώνα, ο Ryan Smyth... τόλμησε να μειώσει, αλλά οι Milan Lucic και Bran Marchand «καθάρισαν» το ματς στα τελευταία λεπτά.

Έτσι, η ομάδα της Βοστόνης συμπλήρωσε 14 βαθμούς και φαίνεται πως βρίσκει τον ρυθμό της. Από την άλλη, οι Όιλερς έμειναν στους είκοσι.

Για να έχετε πλήρη πρόσβαση στις κυριότερες ειδήσεις της ημέρας και μέσα από τη σελίδα σας στο Facebook, κάντε LIKE στο Onsports πατώντας ΕΔΩ.