«Σταμάτησε» στην Αρναία η Νίκη Βόλου!

Ήττα σοκ στο κλειστό της Αρναίας, με 77-58 από το Στρατώνι, υπέστη η Νίκη Βόλου και απέκτησε «συγκάτοικο» στην 3η θέση της κατάταξης.

Με «όπλο» τους την άμυνα, οι παίκτες του Δημήτρη Μύθου αιφνιδίασαν τους αντιπάλους τους στο πρώτο δεκάλεπτο (15-6 στο 10’). Οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν άμεσα κι έκλεισαν τη διαφορά στο ημίχρονο (30-29), αλλά οι γηπεδούχοι πάτησαν… γκάζι στην επανάληψη και με ηγέτη το Δασκαλόπουλο, που «σταμάτησε» στους 19 πόντους, έφθασαν σε επιβλητική νίκη. Σε συνδυασμό με τo «διπλό» του Ηρακλείου

στην Καισαριανή, η Νίκη ισοβαθμεί πλέον, με το πέρας 19 αγωνιστικών στη Β’ Εθνική, στην 3η θέση με τους Κρητικούς.

Διαιτητές: Σιμητόπουλος, Λόρτος.
Δεκάλεπτα: 15-6, 30-29, 56-42, 77-58.
Στρατώνι (Μύθου): Πιπιλιάρης 11 (1), Πεγιάς 4, Τιλ 2, Κουντουρατζόγλου 5, Κοκολιός 11 (3), Βασιλειάδης Γ. 14, Μπούλιας, Κιηγμέτογλου 11, Νουκάρης, Κοτζαγιάννης, Δασκαλόπουλος 19.
Νίκη Βόλου (Ζαφειρούδης): Μαυρογιάννης 7 (1), Παπούλιας 2, Μάνος, Θυμνιός 4, Κουτίνας 4, Τσώλης 6 (1), Φρουσκλιάς 8 (2), Ζαρογιάννης 4, Στάμος, Μυστιλιάδης 9 (1), Πολίτης 14 (3).