Περδίκκας-Πυρσός Γρεβενών 0-0

Αν και ήταν καλύτερος στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα ο Περδίκκαςμ δεν μπόρεσε να νικήσει τον Πυρσό και να αναπνεύσει βαθμολογικά, μένοντας στο 0-0.

Το παιχνίδι διεξήχθη κάτω από πολύ άσχημες καιρικές συνθήκες, καθώς φυσούσε πολύ δυνατός αέρας, ενώ η θερμοκρασία ήταν υπό του μηδενός. Στο πρώτο ημίχρονο σημειώθηκε μόνο μια αξιόλογη φάση και αυτή ήταν ένα φάουλ του Κίλη που πέρασε άουτ.

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι γηπεδούχοι μπήκαν πολύ δυνατά και στο 62’ ένα σουτ του Αρσενίδη πέρασε ελάχιστα έξω και στο 65’ ο Μακρής νίκησε στο τετ-α-τετ τον Συμεωνίδη. Στο 68’ σουτ του Ιωαννίδη έφυγε ελάχιστα

άουτ, ενώ στο 73’ λίγο έλειψε να γίνει το 0-1 αλλά το σουτ του Κουτσομήτρου βρήκε το δοκάρι.

ΠΕΡΔΙΚΚΑΣ: Κεχαγιάς, Συμεωνίδης (75’ Χαϊτίδης), Αρσενίδης, Κοντογουλίδης, Μπαμπάρης, Τσαγκαλίδης, Κίλης, Παπαδόπουλος, Έμερσον, Γετίμης (78’ Αρσενίδης Γ.), Ιωαννίδης (75’ Μπουράκης).

ΠΥΡΣΟΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ: Μακρής, Μπόλος , Μπούκας, Κυριακίδης, Γκέτσιος, Δρουμπούρας, Αλεξανδρής, Τσαρτσαρής, Κοτσαντίσογλου, Μπόζιαρης (80’ Παπαδόπουλος), Κουτσομήτρος, Μπλάντος