Ολυμπιακός-ΑΕΚ 3-2 (Κ-20)

Με δύο γκολ στα τελευταία λεπτά, η ομάδα Κ-20 του Ολυμπιακού επικράτησε της ΑΕΚ με 3-2 στην 21η αγωνιστική του αντίστοιχου πρωταθλήματος.

Ο «δικέφαλος» προηγήθηκε δύο φορές (1-0 και 2-1) στο σκορ, αλλά τελικά έφυγε χωρίς βαθμό από το γήπεδο. Συγκεκριμένα ο Τσίτας άνοιξε το σκορ στο 10ο λεπτό με απευθείας φάουλ, ενώ ο Παπαδημητρίου διαμόρφωσε το 2-1 στο 80ό λεπτό.

Στο 17ο λεπτό

ο Λυκογιάννης ισοφάρισε σε 1-1 και ο ίδιος παίκτης ολοκλήρωσε την ανατροπή του σκορ στο 86ο λεπτό. Στο μεταξύ, στο 85ο λεπτό, ο Ιωαννίδης είχε ισοφαρίσει σε 2-2.

Ολυμπιακός: Μπάμποβιτς, Σιώπης, Σωτηράκος (59' Ιωαννίδης), Ρουγκάλας, Σούλης, Κοτσαρίδης, Λύρας, Γκόγκιτς (70' Καρκασίνας), Βέργος, Βουτσιώτης (65' Σούκιας), Λυκογιάννης.
ΑΕΚ: Δωριάδης, Αργυρίου, Παληαρούτας, Ντουμπέρε, Βλάχος, Ναυπλιώτης, Κίσσας (30' Νικολιάς), Φούντας (42' Κοζάκης), Τσίτας (58' Δημγκιόκας), Γρόντης, Παπαδημητρίου.