Νίκη και άνοδος για Πεύκη

Έσπασαν καρδιές στο Δημοτικό Στάδιο Αιγίου, με την Πεύκη να επικρατεί με 1-0 του Περαμαϊκού και να εξασφαλίζει την άνοδο στη Δ’ Εθνική.

Ο αγώνας μπαράζ κρίθηκε στο φινάλε, με τον Πλυθίδη να σκοράρει μόλις ένα λεπτό πριν από το τέλος της παράτασης (0-0 κ.α.). Οι δύο αντίπαλοι ολοκλήρωσαν με δέκα παίκτες, καθώς ο Δημόπουλος αποβλήθηκε στο 60’ και ο Ρόκο στο 105’, ενώ δεν έλειψαν τα επεισόδια πριν από το ματς, καθώς την παραμονή είχαμε συμπλοκή μεταξύ των ποδοσφαιριστών των δύο αποστολών, η οποία λύθηκε μετά την επέμβαση της αστυνομίας! Τη νίκη της Πεύκης

πανηγύρισε και ο Ολυμπιακός Λιοσίων, που παρέμεινε έτσι στην Α’ Αθηνών.

Διαιτητές: Κουτσιαύτης (Άρτας), Καλφόγλου (Θεσπρωτίας), Πασχάλης (Ηπείρου).
Πεύκη: Κούνουπας, Παπαγιώργης, Καραμπέτσος, Κωστάκης, Αλεβίζος, Μαρκομιχάλης, Βάλσαμος, Ετόκα, Καραδήμος (118′ Ριζόπουλος), Πλυθίδης, Μπαλής (46′ Οικονομέας / 65′ Ρόκο).
Περαμαϊκός: Τριανταφυλλίδης, Φωτεινάκης, Π. Παπακαλοδούκας, Καραγιάννης, Αντιμαχίτης, Δημόπουλος, Νίκου (70′ Κοντογιώργος), Τάγκας, Συράκος, Γεωργίου, Θ. Παπακαλοδούκας (60′ Σαλίμπασα).