Νίκη χαρακτήρα από Τσέλσι

Πολύ καλή εμφάνιση έκανε η Τσέλσι η οποία πέρασε νικηφόρα με 3-0 από το «Σεντ Τζέιμς Παρκ» απέναντι στη Νιούκαστλ.

Την δεύτερή της συνεχόμενη νίκη στο πρωτάθλημα με το ίδιο σκορ (3-0) πήρε η Τσέλσι η οποία επικράτησε της Νιούκαστλ στο «Σεντ Τζέιμς Παρκ» και ανέβηκε στην 3η θέση της βαθμολογίας.

στην ισοφάριση, χωρίς όμως να τα καταφέρουν.

Έτσι η Τσέλσι εμφανίστηκε πιο αποτελεσματική και κατάφερε στα τελευταία λεπτά να πετύχει ακόμα δύο τέρματα. Ο Καλού στο 89’ έκανε το 2-0, με τον Στάριτζ στο 92’ να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα.

ΝΙΟΥΚΑΣΤΛ: Κρουλ, Κολοτσίνι (27’ Περχ), Σίμπσον, Ρ. Τέιλορ, Σ. Τέιλορ, Καμπάιγ, Γκάθρι, Μπεν Αρφά (46’ Σ. Αμεόμπι), Ομπερτάν, Λόβενγκρατς (71’ Σα Αμεόμπι), Μπα
ΤΣΕΛΣΙ: Τσεχ, Ιβάνοβιτς, Κόουλ, Λουίζ, Τέρι, Ρομέου, Ραμίρες, Λάμπαρντ (60’ Μεϊρέλες), Μάτα (74΄Καλού), Ντρογκμπά (79’ Τόρες), Στάριτζ

Ο Ντρογκμπά στο 38’ άνοιξε το σκορ για τους «μπλε», ενώ από εκεί και πέρα υπήρξε ένας μονόλογος για τους γηπεδούχους οι οποίοι είχαν τρία δοκάρια για να φτάσουν στην ισοφάριση, χωρίς όμως να τα καταφέρουν.