Ιωνικός-Ελλάς Ποντίων 2-1

Στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα του 9ου ομίλου της Δ΄ Εθνικής επέστρεψε ο Ιωνικός, ο οποίος επικράτησε της Ελλάδας Ποντίων με 2-1.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και έκλεισαν τους Πόντιους στην περιοχή τους, ωστόσο, δεν κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ και το μηδέν κυριάρχησε στο πρώτο ημίχρονο.

Στην επανάληψη και κόντρα στην ροή του αγώνα, η Ελλάς Ποντίων πήρε προβάδισμα στο σκορ με τον Ταμπάκη στο 61΄, όμως η χαρά του γκολ δεν κράτησε

πολύ για τους φιλοξενούμενους, καθώς ο Ιωνικός ισοφάρισε με τον Επιτροπάκη στο 78΄.

Το γκολ που χάρισε στην ομάδα της Νίκαιας τη νίκη, πέτυχε ο Εμρά στο 85΄.

ΙΩΝΙΚΟΣ: Ρόππας, Τσιτσομήτσος, Κόκκαλης, Στεφανης (67' λ.τ. Κούκουλας), Τριανταφύλλου, Μαντούβαλος, Μυλωνάς, Κουμουλίδης (64' Πούτσης), Επιτροπάκης, Εμρά, Κανταράς.

ΕΛΛΑΣ ΠΟΝΤΙΩΝ: Λυκούρης, Τζανάκης, Τσοπάνας, Καφαλίδης, Γρηγοριάδης, Κολοφώτης, Ματζουράνης (83' Δικαιόπουλος), Χαλκίδης (77' Σιδηρόπουλος), Ταμπάκης, Σιδηρόπουλος, Μαυράκης (69' Ταχτσίδης).