«Διπλό» ανόδου για Νίκη Βόλου

Στην δεύτερη θέση της βαθμολογίας «σκαρφάλωσε» η Νίκη Βόλου, μετά τη σπουδαία εκτός έδρας νίκη επί του Οδυσσέα Αναγέννησης Σερρών με 2-1.

Οι βολιώτες ήθελαν πάση θυσία τη νίκη κόντρα στον Οδυσσέα και με δύο γκολ στα τελευταία λεπτά του παιχνιδιού, κατάφεραν να γυρίσουν το σκορ και να πάρουν το σημαντικό τρίποντο που τους οδήγησε στην δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και ευτύχησαν να προηγηθούν με το σουτ του Μπασιούκα μόλις στο 6΄, ωστόσο η συνέχεια

του αγώνα δεν ήταν και η καλύτερη για την ομάδα των Σερρών.

Η Νίκη είχε τον πλήρη έλεγχο του αγώνα, ωστόσο το ημίχρονο την βρήκε να βρίσκεται πίσω στο σκορ. Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 70΄ ο Λουκίνας ισοφάρισε με δυνατό σουτ από το ύψος της περιοχής και στο 86΄ ο Αναστασίου με ωραίο πλασέ χάρισε την πολύτιμη νίκη στην ομάδα του.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Λυμπούδης (Μακεδονίας).