Εφτάψυχη η Παρί!

Φανταστικό παιχνίδι στο «Ζερλάν» όπου η Λιόν παραχώρησε ισοπαλία 4-4 στην Παρί Σεν Ζερμέν!

Από την κόλαση στον… παράδεισο επέστρεψε η Παρί Σεν Ζερμέν στο «Ζερλάν». Η ομάδα του Κάρλο Αντσελότι, βρέθηκε αρκετά κοντά στην ήττα, ωστόσο κατάφερε να ισοφαρίζει και να μείνει στον ένα βαθμό μακριά από την κορυφή.

Ο Οαρό στο 21’ άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους, με την απάντηση των γηπεδούχων να είναι… μεγάλη. Συγκεκριμένα τα γκολ των Γκομίς (34’), Λισάντρο (36’) και Μπαστός (40’) έκαναν το 3-1 για τους γηπεδούχους, με τον Νενέ να μειώνει στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου σε 3-2.

Στο 57΄ ο Μπριάν έκανε το 4-2 για τους γηπεδούχους. Ο Σεαρά στο 73’ μείωσε σε 4-3, με τον Οαρό στο 95’ να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα.