Νέα ανατροπή για τον ΠΑΟΚ

Μετά τις Μπνέι Γιεχούντα και Ραπίντ Βιέννης ο ΠΑΟΚ ανέτρεψε (2-1) το σε βάρος του σκορ στην Τούμπα και απέναντι στον Αστέρα Τρίπολης. Όσκαρ ατυχίας οι Αρκάδες, με τον Ράγιος να έχει τρία δοκάρια! Ο... ανατρεπτικός ΠΑΟΚ έκανε την εμφάνισή του για τρίτη φορά στο...
γήπεδο της Τούμπας.

Ο
«Δικέφαλος του Βορρά» επανέλαβε ό,τι είχε κάνει και στα ματς με Μπνέι Γιεχούντα, Ραπίν Βιέννης, μόνο που αυτή τη φορά το πραγματοποίησε για το πρωτάθλημα απέναντι στη μαχητική και... άτυχη ομάδα του Αστέρα Τρίπολης.

Οι Αρκάδες προηγήθηκαν νωρίς βγάζοντας στην επιφάνεια το μεγάλο πρόβλημα του ΠΑΟΚ στα μετόπισθεν, αλλά οι γηπεδούχοι με αντεπίθεση στο δεύτερο ημίχρονο τους υποχρέωσαν στην πρώτη τους ήττα και έφτασαν στο 2-1. Φυσικά, είχαν σύμμαχο και την τύχη... Ο Λίνο μπορεί να είχε ένα δοκάρι από πλευράς ΠΑΟΚ, αλλά ο Ράγιος διεκδικεί το Όσκαρ ατυχίας με τα τρία δοκάρια!

Η εικόνα στις εξέδρες ήταν απογοητευτική και ο ΠΑΟΚ μετά το πρώτο 10λεπτο, οπότε μπήκε δυνατά... έγινε ασορτί με την κατάσταση που επικρατούσε εκτός αγωνιστικού χώρου. Προβληματικός μεσοαμυντικά, με πολλά λάθη στα μετόπισθεν και έναν Κουμαλό, που συνέχιζε να δικαιώνει όσους απορούν πώς αυτός ο παίκτης αποκτήθηκε από τον ΠΑΟΚ...