Τεσσάρα Παναιτωλικού επί Κέρκυρας

Τη δεύτερη νίκη του στο φετινό πρωτάθλημα της Super League (και πρώτη εντός έδρας) πανηγύρισε ο Παναιτωλικός.

Οι Αγρινιώτες επικράτησαν εύκολα της Κέρκυρας με 4-0, στην αναμέτρηση με την οποία άνοιξε η αυλαία της 7ης αγωνιστικής, «καθαρίζοντας» ουσιαστικά το ματς από το πρώτο δεκάλεπτο. Τα γκολ του Τομανέ στο 5΄ και του Μάρκος Πάουλο στο 7΄ έβαλαν τις βάσεις

για την άνετη νίκη των «καναρινιών», που ήλεγξαν το παιχνίδι και πέτυχαν ακόμη δύο τέρματα στο β΄ ημίχρονο, με τον Μάρκος Πάουλο (56΄) και τον Ρόσα (82΄). Οι «Φαίακες» δεν κατάφεραν σε κανένα σημείο να αντιδράσουν, αν εξαιρέσει κανείς το δοκάρι του Ζορμπά στο 69΄.

Οι συνθέσεις των δυο ομάδων:

ΚΕΡΚΥΡΑ (Γρηγορίου): Αραμπατζής, Ντιμιτρόφσκι, Γεωργίου, Ζορμπάς, Σπίνουλας, Ανδρεόπουλος, Σιόντης, Ιωάννου, Επστάιν (Κόντος 46'), Ντιόγκο (Ζαραδούκας 62'), Τουράμ (Παμλίδης 46').

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Ματζουράκης): Κυριακίδης, Μιγκέλ Ροντρίγκες, Κούσας, Τομανέ, Κλέσιο, Φερέιρα (Καμαβουακά 64'), Μάκος, Μάρκος Πάουλο, Τσοκάνης, Λεντέσμα (Φαρλεϊ 67'), Ουάρντα (Μουνίος 76').

Σκόρερ: Τομάνε (5' σουτ), Μάρκους Πάουλο (7', 56' σουτ), Φαρλεϊ (82').