Στα ημιτελικά ο Απόλλων Σμύρνης

Ο Απόλλων Σμύρνης νίκησε με 3-1 τα Χανιά, στη Ριζούπολη, και σε συνδυασμό με το 1-1 του πρώτου ματς στην Κρήτη, πήρε την πρόκριση για τα ημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας.Έχοντας ως μεγάλο πρωταγωνιστή τον Παναγιώτη Λαγό που μπορεί να μη σκόραρε αλλά ήταν αυτός από τα πόδια του οποίου ξεκίνησαν δύο από τα τρία γκολ

της ομάδας του, ο Απόλλων Σμύρνης δεν είχε κανένα πρόβλημα προκειμένου να κάμψει με 3-1 την αντίσταση των Χανίων και να πάρει πανάξια την πρόκριση για τα ημιτελικά - η δεύτερη ομάδα της Football League μετά τον Ηρακλή- του Κυπέλλου Ελλάδας.Ο Ανγκούλο άνοιξε το σκορ στο 39ο λεπτό, ωστόσο η απάντηση των Χανίων ήταν αμεσότατη με τον Κρητικό να φέρνει το ματς στα ίσα, πέντε λεπτά αργότερα.Στο 59ο ο Παναγιώτης Λαγός εκτέλεσε το φάουλ, ο Φαρινόλα εκμεταλλεύτηκε την αδράνεια της ομάδας της Κρήτης και έδωσε προβάδισμα στην "Ελαφρά Ταξιαρχία".Στο 66' η πρόκριση του Απόλλωνα Σμύρνης μπήκε στην τελικής ευθεία με γκολ του Δημήτρη Σουάνη, που ξεκίνησε πάλι από τα πόδια του Παναγιώτη Λαγού. ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ (Βοσνιάδης): Πίτκας, Βασιλαντωνόπουλος, Γεωργίου, Κοτσώνης, Γκόλιας, Ηρακλής (53' Λαγός), Ψιάνος (85' Χατζής), Πινέιρο, Φαρινόλα (64' Σουάνης), Ανγκούλο, ΤζιώραςΧΑΝΙΑ (Καβακάς): Μαρκαντωνάκης, Παπουτσογιαννόπουλος, Κοντέων, Γανωτής, Γκότοβος, Σιλιγαρδάκης, Νύκταρης (54' Σακελαρίου), Ρένια (69' Χανιά), Πάγκαλος (89' Εσόνο), Γκονσάλες, Κρητικός