Οριστική διακοπή στο Μπαστιά-Λιόν μετά από εισβολή οπαδών!

O αγώνας ανάμεσα στην Μπαστιά και την Λιόν, ο οποίος καθυστέρησε να ξεκινήσει λόγω επεισοδίων οπαδών με παίκτες, διακόπτεται οριστικά μετά από εισβολή υποστηρικτών των γηπεδούχων στον αγωνιστικό χώρο!

Η αναμέτρηση για την 33η αγωνιστική του γαλλικού πρωταθλήματος στο «Stade Armand Cesari» ξεκίνησε τελικά με μια ώρα καθυστέρηση, λόγω της συμπλοκής οπαδών της Μπαστιά με ποδοσφαιριστές της Λιόν λίγο πριν την έναρξή της, ωστόσο δεν ήταν γραφτό της να ολοκληρωθεί.

Οι διαιτητές αποφάσισαν τελικά την οριστική διακοπή του παιχνιδιού στο ημίχρονο (0-0), μετά από νέο

επεισόδιο που υπήρξε μεταξύ υποστηρικτών και security των Κορσικανών με τον Πορτογάλο τερματοφύλακα των φιλοξενούμενων, Άντονι Λόπες, το οποίο οδήγησε σε γενική σύρραξη.Οι διαιτητές αποφάσισαν τελικά την οριστική διακοπή του παιχνιδιού στο ημίχρονο (0-0), μετά από νέο επεισόδιο που υπήρξε μεταξύ υποστηρικτών και security των Κορσικανών με τον Πορτογάλο τερματοφύλακα των φιλοξενούμενων, Άντονι Λόπες, το οποίο οδήγησε σε γενική σύρραξη.

Des images choquantes, très loin du football qu'on aime tant... #SCBOL pic.twitter.com/DcenyFMSE4