Ο Κωνσταντίνος Κωνσταντίνου κέρδισε το «Κύπελλο Λεμεσού»

Κόντρα στις άσχημες καιρικές συνθήκες και στα όποια προβλήματα του αγώνα, ο διεθνής σκοπευτής της Σκοπευτικής Οργάνωσης Λευκωσίας Κωνσταντίνος Κωνσταντίνου, μετά από πολύ καλή εμφάνιση, πέτυχε 91/100 και κέρδισε τον αγώνα σπόρτιγκ το «Κύπελλο Λεμεσού». O αγώνας, που ήταν ο δεύτερος του φετινού Παγκυπρίου Πρωταθλήματος Σκοποβολής ΟΠΑΠ και τον αθλοθέτησε η εταιρία SECURITY

INDUSTRY SPECIALISTS, έγινε την περασμένη Κυριακή 27 Μαρτίου στο διεθνές σκοπευτήριο της συμπρωτεύουσας.

Οι άσχημες καιρικές συνθήκες που επικράτησαν στην περιοχή του σκοπευτηρίου Λεμεσού, καθώς και κάποια μικροπροβλήματα που παρουσιάστηκαν στη διάρκεια του αγώνα, είχαν άμεση επίδραση στην απόδοση των αθλητών και αυτό φάνηκε στην τελική βαθμολογία. Ο νικητής Κωνσταντίνος Κωνσταντίνου, πιο ψύχραιμος, σταθερός και εύστοχος (25+24+20+22) ολοκλήρωσε τον αγώνα με 91/100 και πήρε την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα σπόρτιγκ. Δεύτερος τερμάτισε ο συναθλητής του στη ΣΚΟΛΕΥ Πέτρος Ιωάννου με 90/100 και τρίτος ο αθλητής του ΣΚΟΠΑΦ Χάρης Χριστοδουλίδης με 87/100. Στη β’ κατηγορία πρώτευσε ο Δώρος Παμπακάς της ΣΚΟΑΜ με 85/100 και στην γ’ κατηγορία ο Τουμάζος Τουμάζου του ΣΚΟΛΑΡ με 77/100. Ο Κωστάκης Κωνσταντίνου του ιδίου Ομίλου πήρε την πρώτη θέση στην κατηγορία των βετεράνων (80/100), ενώ στους σούπερ βετεράνους πρώτος ήταν ο Ευάγγελος Καραβόλιας της ΣΚΟΛΕΥ (70/100) και στους έφηβους ο νεαρός Αλέξανδρος Τσαγγαρίδης της ΣΚΟΚΕΡ με 69/100. Αναλυτικά τα αποτελέσματα σε κάθε κατηγορία ήταν τα ακόλουθα: