Ο Μπλίντ έσωσε τον βαθμό στο 92' για τη Γιουνάϊτεντ (ΒΙΝΤΕΟ)

Η γκολάρα του Σεϊκού Κουγιατέ στο 49ο λεπτό δεν ήταν αρκετή για να χαρίσει στην Γουέστ Χαμ τη νίκη επί της ακίνδυνης (μέχρι το 75') Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, η οποία ισοφάρισε 1-1 με γκολ του Ντάλεϊ Μπλιντ στο 92', αλλά βρίσκεται στην τέταρτη θέση, βλέπει την πλάτη της Σαουθάμπτον και νιώθει καυτή την ανάσα της ΤότεναμΔύο καλές φάσεις στο 14ο λεπτό με πρωταγωνιστή τον Ένερ Βαλένσια, ο οποίος απείλησε με ισάριθμα σουτ αλλά ο Νταβίντ ντε Χέα τον σταμάτησε, κατέγραψε το κάκιστο πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης του "Μπόλεϊν Γκράουντ".Η Γουέστ

Χαμ πήρε το προβάδισμα στο 49ο λεπτό με εξαιρετική ενέργεια ενός κεντρικού αμυντικού, του Σεϊκού Κουγιατέ, ενώ συνέχισε να ασκεί πίεση ψηλά, προκειμένου να δυσκολέψει την ανάπτυξη της προβληματικής Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ.Ο Λουίς φαν Χάαλ πέρασε στον αγωνιστικό χώρο τον Μαρουάν Φελαϊνί, προκειμένου να απειλήσει από... αέρος, αλλά ούτε εκείνος (στο 79' και το 90') ούτε ο Ρανταμέλ Φαλκάο (στο 77') ούτε ο Φαν Πέρσι (στο 79' και το 83') κατάφεραν να σημειώσουν το γκολ της ισοφάρισης.Οι "κόκκινοι διάβολοι" υπέστησαν τη δεύτερη απώλειά τους στις τελευταίες 13 αναμετρήσεις με την Γουέστ Χαμ, ωστόσο κατάφεραν να σώσουν την παρτίδα στο 92ο λεπτό με εν κινήσει σουτ του Ντάλεϊ Μπλιντ, έπειτα από φάση διαρκείας.